Dürüst: "Ahmet Abi gitmese Genel Başkan olacaktı"

loading
14 Ağustos, Cuma
£

9.59

8.68

$

7.35

Dürüst: "Ahmet Abi gitmese Genel Başkan olacaktı"

Dürüst: "Ahmet Abi gitmese Genel Başkan olacaktı"

Gönlünden geçenin tek adaylı bir kurultay olduğunu söyleyen UBP Milletvekili Kemal Dürüst, çok konuşulacak bir de tespitte bulundu

Dürüst: "Ahmet Abi gitmese Genel Başkan olacaktı"
A- A A+

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Kemal Dürüst, konuk olduğu Günaydın Ada programında ülke gündemindeki gelişmeleri değerlendirdi. Meclis'teki yeni döneme dair ilk ve öncelikli beklentisinin halka hizmet verebilen çatışma değil uzlaşı kültürünün hakim olduğu bir yapı olduğunu söyleyen Dürüst, aynı durumun parti için de geçerli olduğunu belirtti. ??

İHTİYACIMIZ OLAN BİRLİK OLMAKTIR

Ulusal Birlik Partisi'nde de birlik ve uzlaşı kültürünün sağlanmasının şart olduğunu söyleyen Dürüst, partinin başka bir alternatifi olmadığını vurguladı. Ulusal Birlik Partisi'nin yaşanılan olaylara ve tartışmalara rağmen ülkenin en güçlü partilerinden biri olduğunu ve hala büyük bir tabana hitap ettiğini söyleyen Dürüst; "Parti içerisinde yaşanılan bir takım sıkıntılar ve iktidarın getirdiği yapılamayan ve tepkilere neden olan politikalar sonucunda parti kayba uğradı. Eğer partiyi düzeltmek istiyorsak önce yapılan hataların farkına varmalı ve birliği sağlamalıyız. Bunun başka bir çıkarı yoktur"dedi.

BİREYSELLİĞE İZİN VERMEYECEĞİZ

"Yeni dönemle birlikte partideki ağırlığımızı hissettirmeye başlayacağız"diyen Dürüst, partiyi kişisel çıkar ve hesapları için kullanmaya çalışanlara asla izin vermeyeceklerini de belirtti. "Böyle bir şeye asla fırsat vermememiz gerekiyor" diyen Dürüst, bu konuda gerekli inisiyatifi alacaklarını da vurguladı. Dürüst; "Ben kendim de bizzat bu konuda mücadele edeceğim"dedi. Kendisinin genel başkanlığa aday olmayacağını belirten Dürüst, kişilerin kendi siyasi geleceklerinden öte partinin geleceğini düşünmeleri gerektiğini vurguladı.

İSİM ZİKRETMEM DOĞRU DEĞİL

Parti genel başkanlığı için çok sayıda ismin telaffuz edildiğini belirten Dürüst, gönlünden geçenin tek adaylı bir kurultay olduğunu söyledi. Aklında genel başkanlık için düşündüğü iki isim olduğunu belirten Dürüst, bu konudaki sessizliğini koruyacağını da ifade etti. Dürüst; "Herhangi bir görüşme gerçekleştirmeden ve tartışmadan aklımdaki isimleri açıklamayı uygun bulmuyorum"dedi.

KAŞİF'E SÖYLEDİM

Partiden ayrılan arkadaşlarına kırgın ya da kızgın olmadığını belirten Dürüst, bir dönem kendisinin de o arkadaşlarıyla birlikte yürüdüğünü ancak kendisine yanlış gelenin partiden ayrılmak olduğunu söyledi. Bir noktaya da dikkat çeken Dürüst, Ahmet Kaşif'e o dönem uyarıda bulunduğunu ve partinin ileriki dönemde genel başkanının kendisi olabileceğini hatırlattığını söyledi. Dürüst; "Ben bunu o dönem Ahmet Abi'ye de söyledim inanıyorum ki partiden ayrılmamış olsaydı kendisi tek aday olarak bu partinin genel başkanı olacaktı"dedi.

StarKıbrıs

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER