Birleşik Kıbrıs Partisi Mısır'da yaşanan katliamı kınadı

loading
7 Ağustos, Cuma
£

9.64

8.71

$

7.36

Birleşik Kıbrıs Partisi Mısır'da yaşanan katliamı kınadı

Birleşik Kıbrıs Partisi Mısır'da yaşanan katliamı kınadı

Birleşik Kıbrıs Partisi Mısır'da yaşanan katliamı kınadı. Her ülkenin kendi kendini yönetme hakkına saygı duyulması gerektiğine vurgu yapılan açıklamada, Büyük Ortodoğu Projesi çerçevesinde Ortadoğu ülkelerinin emperyalistler tarafından istikrarsızlaştırılıp, yeniden şekillendirilerek bölgede bulunan enerji kaynaklarının kontrol altına alınmasının amaçlandığı ifade edildi.

Birleşik Kıbrıs Partisi Mısır'da yaşanan katliamı kınadı
A- A A+

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Ortdağu'nun yeniden şekillendirilmesinin, Ortadoğu ülkelerinde Amerikan yanlısı ılımlı islama dayalı rejimlerin yaratılarak, Ortadoğu ülkelerinin konutrol altına alınmasının amaçlandığını ifade ederek, " Anglo Amerikan emperyalizmi Ortadoğu'daki enerji kaynaklarını kontrol altına almak ve BOP'u hayata geçirmek için ülkelerin kendi iç çelişkilerini tetiklemektedir. Kendi yarattığı ılımlı islam rejimlerini hayata geçirmekte, bu uydu rejimlerin kontrolünü kaybettiği noktada da ülkeleri kan gölüne çevirmekte, cinayetler işletmektedir. Çocuk, yaşlı demeden insanların katledilmesine neden olmaktadır. Bugün Mısır'da yaşanan katliamlar da bunun bir sonucudur" dedi.

Büyük Ortadoğu projesinin adım adım hayata geçirildiğini vurgulayan İzcan, "Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın eş başkanı olmakla övündüğü bu proje kâr daha fazla kâr hırsıyla hareket eden kapitalist, emperyalist ülkelerin Ortadoğu halklarını kadın, çocuk, yaşlı demeden öldürtmesi ve ülkelerin bölünmesini içermektedir. Masum insanlar katledilmektedir. Bu bir insanlık suçudur. Bu utancı yaratanlar seyirci konumundadır. Yaşanan katliamı görmeyenler Anglo Amerikan emperyalizminin işbirlikçileridir" dedi.

Bugün Kıbrıs'ta yaşananların da BOP'un bir parçası olduğunun unutulmaması gerektiğinin altını çizen İzcan, " Ülkemizde yaşananları toplumlar arası bir sorun olarak görmek, yaşanalardan toplumları sorumlu tutup diğer topluma karşı milliyetçilik yapmak ülkemizin bölünmüşlüğünün devamına hizmet etmekten öteye gitmemektedir" dedi.

Birleşik Kıbrıs Partisi'nin her ülkenin kendi kendini yönetme hakkına ve bağımsızlığına saygı duyulmasının şart olduğunua inandığını vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Mısırda yaşanan katliamın bir an önce durdurulması, askeri idarenin kaldırılması ve Mısır halkının özgür iradesi ile oluşacak bir yönetimin oluşturulmasını talep ettiklerini söyledi

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER