İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi "Güzel Sanatlar Eğitimi" Sergi Salonu açıldı

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi "Güzel Sanatlar Eğitimi" Sergi Salonu açıldı

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi bölümüne bağlı, Resim –İş Öğretmenliği programı Öğretim elemanları ve Doktora öğrencileri'nin ' Güzel Sanatlar Eğitimi ' sergi salonunun açılışı ile birlikte Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan'nın ilk resim sergisi gerçekleştirildi.

Yayın Tarihi: 17/12/13 11:05
okuma süresi: 4 dak.
YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi "Güzel Sanatlar Eğitimi" Sergi Salonu açıldı
A- A A+

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü Cemre Günsel, Girne Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İlkay Salihoğlu,Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Adem Aköl, Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu, Yakın Doğu Üniversitesi'nin Atatürk Eğitim Fakültesi'de büyük bir etkinlik olduğunu dile getirirken Resim- İş Öğretmenliği bölüm hocalarının karma sergisinin açılışının yapıldığını ve sadece öğretim elemanlarının karma sergisi olmadığını aynı zamanda Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan'ın da yaptığı resimlerininde ilk kez sergileneceğini söyledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü, Rektörü, Mütevelli Heyeti olmak üzere sanata kültüre ve bilime verdiği değerin bir ifadesi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu, fakülte dekanları ve sergiye katılan öğretim elemanlarını tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu ise, "Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Rektör Yardımcısına değerli hocalarımız öğrencilerimiz Atatürk Eğitim Fakültesi olarak oldukça mutlu bir günümüzdeyiz. Çünkü bugün burada 3 tane açılış yapıyoruz. 1.si öğretim elemanlarımızın ve doktora öğrencilerimizin ve rektörümüzün resim sergi açılışını yapıyoruz. 2.siGüzel Sanatlar Eğitimi sergi salonun açılışını yapıyoruz. 3.cü ise müzik öğretmenliğinin stüdyo açılışını yapıyoruz"dedi.

Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu , gerek Türkiye'de gerek ise Kıbrıs'taki üniversitelere bakıldığı zaman Güzel Sanatlar Eğitimi olan özel ve vakıf üniversitesi tek Yakın Doğu Üniversitesi olduğunu belirterek fakülte bünyesinde Resim-İş Öğretmenliği ve Müzik Öğretmenliği olan vakıf ve özel üniversite olarak tek olduğunu vurgu yaptı.

Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, " Rektör Yardımcımın söylediği gibi biz sanata kültüre bilime oldukça önem veren bir üniversiteyiz. Ayrıca Resim-İş Öğretmenliği bölümü hocalarımızın yapmış olduğu bir eser vardır. Biz bu eseri Kurucu Rektörümüz Dr. Suat İ. Günsel'e 24 Kasım öğretmenler günü için yapmıştık kendisine takdim edemedik. Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü Cemre S.Günsel'e Suat hocamınıza verilmek üzere takdim etmek istiyoruz. Herkese çok teşekkür ederim ve güzel sergiler diliyorum" dedi.

Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Anabilim Dalı Başkan Vekili Uzman Fatoş Miralay ise Yakın Doğu Tv Mikrofonlarına yaptığı açıkalamada , "Atatürk Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği bölümü sergi ve öğretim elemanları ve doktora öğrencilerinin resim sergisi ile birlikte sergi salonunun açılışını gerçekleştirdirdiklerini ayrıca Müzik Eğitimi bölümününde aynı binada olmasından dolayı buradaki stüdyolarının açılışını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Miralay YDÜ 25. Yıl etkinlikleri dolayısıyla Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel'e armağan edilmek üzere yapılmış bir resim yapıldığını ve Yaklaşık 60 eserden olaşan bir serginin ilkini gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, Öğretim elemanları ve Doktora öğrencilerinin sergilerinin 10 gün boyunca sergileneceğini söyledi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.