Onurer: “Gençler ülkemizin aydınlık yarınlarının temsilcileridir”

loading
5 Temmuz, Pazar
£

8.57

7.72

$

6.86

Onurer: "Gençler ülkemizin aydınlık yarınlarının temsilcileridir"

Onurer: “Gençler ülkemizin aydınlık yarınlarının temsilcileridir”

Dün Kıbrıs Sosyalist Partisi'ni ziyaret ederek kendisiyle şahsen tanışmak isteyen bir grup gençle sohbet eden Onurer, "Gençler ülkemizin aydınlık yarınlarının temsilcileridir. Biz uzun erimli mücadelemizde emekçi gençliğe çok önem veriyor ve çok da umut bağlıyoruz. Yarınımızı kuracak olan aydın, demokrat ve devrimci emekci gençlerdir" dedi.

Onurer: “Gençler ülkemizin aydınlık yarınlarının temsilcileridir”
A- A A+

Gençlerle 19 nisan seçimleri üzerine sohbet eden Onurer şunları söyledi;

"Öncelikle, bu seçimin aslında bir referendum olduğunu kavramamız gerekmektedir. Bu referendum halkımıza iki seçenek sunmaktadır.

Bir tarafta, karşımızda tüm farklı görünümlerine rağmen, 1974'te yaratılan statükoyu devam ettirmeyi vaadeden 6 aday! Oyunuzu bunlardan hangisine verirseniz verin, statüko değişmeyecektir.

Onların hiçbiri de, statükodan bahsettiklerinde 1974 ile yaratılan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ülkemize karşı ilan ettiği savaş kararından bahsetmiyorlar.

Onların hiçbiri de, statükodan bahsettiklerinde ülkemizde savaş halinin sürdüğünden bahsetmiyorlar.

Onların hiçbiri de, statükodan bahsettiklerinde ülkemizde yaratılan ekonomik, siyasal ve sosyal tüm koşulların ve yaşamın temelinde bu savaş halinin devamının yattığından bahsetmiyorlar.

Onların hiçbiri de, statükodan bahsettiklerinde bu savaş hali sonlandırılmadan ülkemizde hukuk, demokrasi ve barışın mümkün olamayacağından bahsetmiyorlar.

Çünkü onlar, yaratılan bu statükonun kopmaz parçalarıdırlar. Bazıları bu yapının olduğu gibi devamından yanadır. Bazılarıysa, statükonun devam etmesini ama bazı iyileştirmeler yapılmasını savunuyorlar.

Diğer tarafta da Kıbrıs Sosyalist Partisi ve Onurer!

Biz size, bizimle birlikte yeni bir Kıbrıs ve yeni bir Dünya kurmanız için çağrı yapıyoruz.

Kıbrıs Türk halkının ve gençliğinin iradesi Kıbrıs'ta ve Dünyada barıştan, kardeşlikten yanadır.

İrademizi büyük güçlerin boyunduruğu altından çıkarıp kendi ellerimize alırsak barış ve refah içinde, demokratik ve Birleşik yeni bir Kıbrıs'ı kurar, barış ve huzur içinde yeni bir Dünya kurulmasına katkıda bulunuruz. Genç kuşak işçi ve emekçiler yeni bir Dünya kurma mücadelemizin lokomotifi olacaktır."

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER