İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Savaşan, Ukrayna Sağlık Bakanı ve Parlamenterlerle görüştü

Savaşan, Ukrayna Sağlık Bakanı ve Parlamenterlerle görüştü

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Ahmet Savaşan, Ukrayna Sağlık Bakanı Oleksandra Povlenko ve Parlamenterlerle biraraya geldi.

Yayın Tarihi: 05/10/15 08:40
okuma süresi: 4 dak.
Savaşan, Ukrayna Sağlık Bakanı ve Parlamenterlerle görüştü
A- A A+

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi'nden (KSTK) yapılan açıklamaya göre; Ukrayna'nın Başkenti Kiev'de gerçekleştirilen Uluslararası Medikal Turizm Konferansı ve Fuarı'na (MTEC.Kiev – Medical Travel Exhibition and Conference) Kuzey Kıbrıs'dan sağlık ve eğitim sektörü temsilcileri ile birlikte katılan Kurucu Başkan Ahmet Savaşan'ın, Ukrayna Sağlık Bakanlığı görevini yürüten Oleksandra Povlenko ve Parlamenterler ile biraraya geldiği belirtildi.

Karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi görüşüldü…

Açıklamada, Sağlık Bakanı Povlenko ile Savaşan'ın yaptığı görüşmede Ukrayna ile Kuzey Kıbrıs arasında eğitim, sağlık ve turizm alanlarında işbirliğinin karşılıklı geliştirilebilmesi için atılması gereken adımların ele alındığına yer verildi.

Ukrayna'lı doktorların Kuzey Kıbrıs'da eğitimleri gündemde

Bakan Povlenko ile Ahmet Savaşan arasında gerçekleşen görüşmede, Ukrayna Sağlık Sistemi'nin iyleştirilmesine yardımcı olmak amacı ile doktorların güncel bilgiye ve yenilikçi uygulamalara erişebilmeleri için Kuzey Kıbrıs'a gönderilebilmesinin müzakere edildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, Ukrayna'lı Doktorların Yakın Doğu Üniversitesi'nin Sağlık Bilimleri Fakültelerinden akademik bilgi yanı sıra, YDÜ Hastanesi'nden de uygulamalar konusunda çeşitli eğitimleri almaları konusunda ilerleme sağlandığına da yer verildi.

Savaşan, Parlamenter Bogomolets ile biraraya geldi...

Ahmet Savaşan'ın temasları kapsamında Ukrayna Parlementosu Sağlık Komitesi Başkanı, Parlementer Olga Bogomolets ile de biraraya geldiği belirtilen açıklamada, sağlık eğitimi ve Medikal Turizm alanlarında işbirliğinin geliştirilmesi konularının değerlendirildiğine de yer verildi.

Ukrayna, TC ve KKTC temsilcileri parlamentoda biraraya geldi...

Aynı açıklamada, Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Emin Çakmak başkanlığındaki TC ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Turizmi temsilcilerinin de ayrıca Ukrayna Parlamentosu'nda Olga Bogomolets ve heyeti ile toplantıya katıldığı ve sağlık alanında ülkeler arası işbirliğinin geliştirilmesi konusunda yol haritası çıkartılması için çeşitli çalışmalar yaptığı bildirildi.

Uluslararası Konferansda Kuzey Kıbrıs ilgi gördü…

Açıklamada, otuz sekiz ülkeden, iki binden fazla profesyoneli bir araya getiren Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı kapsamında altmış sekiz seçkin kurumdan profesör ve üst düzey yöneticinin katılımı ile gerçekleşen uluslararası konferansda Kuzey Kıbrıs'ın turistik zenginlikleri, eğitim ve Sağlık Turizmi olanaklarının tanıtıldığı ve büyük ilgi gördüğüne de yer verildi.

Savaşan'dan Turizm Bakanlığı ve THY'ye teşekkür...

Açıklamada son olarak, Kuzey Kıbrıs'da Sağlık Turizmi'nin gelişmesi için Turizm Bakanlığı ile KKTC'yi Dünya'ya bağlayan Türk Hava Yolları'nın (THY) desteğinin hayati önemi bulunduğunu belirten Ahmet Savaşan, Ukrayna ile Kuzey Kıbrıs'daki sağlık ve turizm kuruluşları arasında tıbbi tedavi, tatil ve eğitim konularında işbirliğinin başlatılmasına yaptıkları katkılardan ötürü Turizm Bakanı ve THY yönetimine sektör adına teşekkür etti.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.