İÇ HABERLER
okuma süresi: 5 dak.

Global İSG günleri gerçekleştirildi

Global İSG günleri gerçekleştirildi

İş Sağlığı ve Güvenliğinde (İSG) öncü kuruluş çok uluslu Lafarge Holcim şirketi, 90 ülkeden 115 bin çalışanının katıldığı Global İSG Günlerini 22 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirdi. Şirketin Kuzey Kıbrıs ayağında Kalecik'te faaliyet gösteren Boğaz Endüstri ve Madencilik (BEM) Ltd iki hafta boyunca bir dizi İSG faaliyeti düzenledi. Faaliyetlerin amacının, tüm çalışanlara İş Sağlığı ve Güvenliğinin önemini vurgulamak ve daha fazla farkındalık kazandırmak olduğu belirtildi.

Yayın Tarihi: 19/06/16 12:41
okuma süresi: 5 dak.
Global İSG günleri gerçekleştirildi
A- A A+

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNDE ÖNCÜ KURULUŞ

İş Sağlığı ve Güvenliğinde (İSG) öncü kuruluş çok uluslu LafargeHolcim şirketi, 90 ülkeden 115 bin çalışanının katıldığı Global İSG Günlerini 22 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirdi. Şirketin Kuzey Kıbrıs ayağında Kalecik'te faaliyet gösteren Boğaz Endüstri ve Madencilik (BEM) Ltd iki hafta boyunca bir dizi İSG faaliyeti düzenledi. Faaliyetlerin amacının, tüm çalışanlara İş Sağlığı ve Güvenliğinin önemini vurgulamak ve daha fazla farkındalık kazandırmak olduğu belirtildi.

SLOGAN: "DİKKAT ET - PAYLAŞ - BİRLİKTE HAREKET ET"

22 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Global İSG Günleri faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan BEM Ltd Genel Müdürü Erhan Bolkan, amaçlarının çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda doğru davranışı sergilemesini sağlamak ve çalışanları bu yönde motive edip, cesaretlendirmek olduğunu söyledi.

Bolkan, "Dikkat et - Paylaş - Birlikte hareket et!" sloganı ile başlayan Global İSG Günlerinin çalışanları İSG kurallarına hassasiyetle uymaya yönlendirdiğini ve birlikte hareket etme ruhu aşıladığını belirtti.

Genel Müdür Erhan Bolkan verdiği bilgide, yapılan tüm bu etkinliklerin gün ve gün yürütüldüğünü ve her bir çalışanın kendisi ile ilgili ''İSG'de ben kendimi nasıl geliştiririm ?'' sorusuna cevap aradığını ifade etti.

ÇALIŞMA ve SOSYAL GÜVENLİK BAKANI HAMZA Ersan Saner'İN BEM LTD.'İ ZİYARETİ

Global İSG Günleri kapsamında KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner Boğaz Endüstri ve Madencilik (BEM) Ltd. çimento fabrikasını ziyaret etti. Bakan Saner gerçekleştirilmekte olan Global İSG Günleri hakkında şirket Bölge Direktörleri ve Genel Müdürden bilgi aldı.

Ziyaretin ikinci kısmında fabrika sahasında İskele Sivil Savunma Bölge Müdürlüğü ve BEM Ltd ekipleriyle ortaklaşa gerçekleştirilen "Yüksekten Adam Kurtarma Acil Durum Tatbikatı" Bakan Saner tarafından yerinde izlendi. Bu tip tatbikatların önemine dikkat çeken Saner, dünyada her yıl 2 milyondan fazla kişinin iş kazaları ve meslek hastalıklarına maruz kaldığını ve ciddi oranda ölümlü iş kazalarının yaşandığını hatırlatarak, bunların ortadan kaldırılması ve önlenmesi amacıyla BEM'in uyguladığı İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamalarının üst düzeyde olduğunu belirtti.

GLOBAL İSG GÜNLERİ KAPSAMINDAKİ DİĞER FAALİYETLER :

SAĞLIKLI YAŞAM

Dyt. Zalihe Kiraz ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr Okan Dağlı tarafından verilen'' Sağlıklı Yaşam" seminerinde sağlıklı yaşam için sağlıklı beslenmenin ipuçları ve ülkemizde sık görülen tansiyon, diyabet, kolesterol gibi sağlık sorunlarının nasıl önlenebileceği hakkında detaylı bilgi verildi. Seminerin son bölümünde çalışanlardan gelen sağlıkla ilgili sorular uzmanlar tarafından cevaplandı.

TRAFİK & ARAÇ GÜVENLİĞİ

Polis Genel Müdürlüğü Trafik Bölüm Müdürlüğü ile işbirliği yapan BEM Ltd, çalışanlarına Trafik ve Araç Güvenliği, Defansif Sürüş Teknikleri ve KKTC Trafik Yasa & Kuralları ile ilgili eğitim verilmesini sağladı. PGM Trafik Bölüm Müdürlüğünde görevli M/Mv Erdim Kara'nın verdiği eğitimin son bölümünde gerçek trafik kazalarından örnekler verilerek dikkati çekilen şoför ve çalışanlar, yasal mevzuatlar konusunda da bilgilendirildi.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Tüm çalışanlar sağlıklı yaşam konsepti altında fabrika çevresindeki parkurda doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Tüm çalışanların ve yöneticilerin katıldığı yürüyüşte sağlıklı yaşam için hareket etmenin önemine dikkat çekildi.

SAĞLIK KONTROLLERİ

Her yıl periyodik olarak gerçekleştirilen sağlık kontrolleri bu sene Global İSG Günleri kapsamında yapıldı. Bütün BEM personelinin katıldığı sağlık kontrolleri personelin sabah saatlerinde kan vermesi ile başladı. Daha sonraki günlerde şirket personeli uzman doktorlar kontrolünde sağlık kontrollerini gerçekleştirdi.

İSG BİLGİ YARIŞMASI

Global İSG Günlerinin son gününde çalışanların eğlenerek İSG konusunda motivesini amaçlayan "Bil Bakalım'' adlı bilgi yarışması düzenlendi. İSG ve Çevre konularında çeşitli soruların sorulduğu yarışmada günlük hayattan da sorular yarışmacılara yöneltildi. Bilgi yarışması sonucunda dereceye girenlere çeşitli ödüller takdim edildi. İki hafta süren Global İSG Günleri son etkinlik olan bilgi yarışması ile son buldu.

Kapanış konuşmasını yapan BEM Ltd Genel Müdürü Erhan Bolkan birincisi gerçekleştirilen Global İSG Günlerinin bütün çalışanlara pozitif katkıda bulunduğundan emin olduğunu ve bu kazanımların sahadaki davranışlarımızada yansımasını beklediğini belirtti.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.