Özyiğit: "Cenevre Zirvesi başka bir Kıbrıs yaratmak için tarihi bir fırsattır"

loading
9 Temmuz, Perşembe
£

8.68

7.78

$

6.87

Özyiğit: "Cenevre Zirvesi başka bir Kıbrıs yaratmak için tarihi bir fırsattır"

Özyiğit: "Cenevre Zirvesi başka bir Kıbrıs yaratmak için tarihi bir fırsattır"

TDP Güzelyurt İlçesi Yönetim Kurulu bilgilendirme toplantısı düzenledi. Genel Başkan Özyiğit gecede yaptığı konuşmada Cenevre Zirvesinin önemine dikkat çekti.

Özyiğit: "Cenevre Zirvesi başka bir Kıbrıs yaratmak için tarihi bir fırsattır"
A- A A+

TDP Güzelyurt İlçesi Yönetim Kurulu bilgilendirme toplantısı düzenledi. Genel Başkan Özyiğit gecede yaptığı konuşmada Cenevre Zirvesinin önemine dikkat çekti.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit 9-12 Ocak tarihlerinde Cenevre'de gerçekleştirilecek olan Kıbrıs Zirvesi'nin Kıbrıs'ın geleceğe hangi rotada ilerleyeceğinin belirleyicisi olacağına dikkat çekti. Özyiğit, "Cenevre Zirvesi bambaşka bir Kıbrıs yaratmak, Kıbrıs'ın başta Ortadoğu'ya ve tüm dünyaya örnek bir barış adası olabilmesi için tarihi bir fırsat olarak önümüzde durmaktadır. Umarız bu fırsat iyi değerlendirilir ve adil ve kalıcı bir çözüme giden yolda önemli bir adım atılır" dedi.

TDP Güzelyurt İlçesi kokteylli bilgilendirme toplantısı düzenledi. Genel Başkan Cemal Özyiğit, Genel Sekreter Asım İdris, Güzelyurt İlçe Başkanı Kamil Gilanlıoğlu, bazı MYK ve PM üyeleri ile birlikte oldukça kalabalık üye ve sempatizanın katıldığı etkinlikte partiye yeni katılımlar da oldu. Genel Sekreter Asım İdris'in parti çalışmaları ile ilgili bilgi verdiği gecede, Başkan Özyiğit de başta Kıbrıs konusu olmak üzere, gündemdeki konulara yönelik bilgiler aktararak, değerlendirmelerde bulundu.

Etkinlikte yaptığı konuşmada Kıbrıs konusunda gelinen aşamaya yönelik değerlendirmelerde bulunan Özyiğit, Cenevre'deki Kıbrıs zirvesini tarihi bir fırsat olarak değerlendirdi ve bugüne kadar sağlanan önemli ilerlemelerin yok edilmemesinin ve bu fırsatın olumluya çevrilmesinin tüm kesimlerin sorumluluğunda olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Akıncı'nın daveti üzerine TDP olarak Cenevre Zirvesinde yerlerini alacaklarını belirten Özyiğit, adadaki bölünmüşlüğü ortadan kaldırmak, Kıbrıs'ı barış adası yapmak adına her türlü katkıyı vereceklerini kaydetti. Adanın her iki tarafındaki bilindik kesimlerin daha anlaşma metni bile ortaya çıkmadan 'Hayır' kampanyasına başladıklarına da dikkat çeken Özyiğit, bu kesimlerin mevcut düzenden elde ettikleri çıkarı devam ettirmek noktasında ortaklaştıklarını kaydetti.

"EKONOMİK RAKAMLAR İÇ KARARTICI"

Konuşmasında gündemdeki konulara da değinen TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, açıklanan resmi rakamların, Kuzey Kıbrıs'ta toplumun günden güne fakirleştiğine, fakirleştikçe borçlandığına, ödenemeyen borçlar yüzünden de hem halkın, hem de finans kurumlarının zora girdiğine dikkat çekti.

Yapılan zamların yanında, Türk Lirasının yabancı paralar karşısında sürekli değer kaybetmesinden dolayı, reel gelirlerinde düşüş yaşayan çalışan ve emeklilerin çareyi borçlanmakta bulduklarını belirten Özyiğit, elektrik ücretlerine yapılan son zamla birlikte topluma çok büyük bir darbe daha vurulduğunu kaydetti.

DPÖ'nün açıklamasına göre, bir eve girmesi gereken rakamın 4615 TL olduğunu anımsatarak, mevcut asgari ücretle bu nasıl sağlanacak diye soran Özyiğit, "Bunu sağlamak için bütçe yetmez diyorlar, ama bütçe mersedes almaya, birilerine kıyak çekmeye yeter. Ancak asgari ücretliye, üreticiye yetmez" diye konuştu.

ASIM İDRİS: "ARAMIZA YENİ KATILANLARLA DAHA DA GÜÇLENDİK"

TDP Genel Sekreteri Asım İdris de, son dönemde yaşanan gelişmelerin parti içindeki birlik ve beraberliği daha da güçlendirdiğini, tüm ilçelerde artı bir motivasyon yarattığını kaydetti. Geçtiğimiz hafta İskele bölgesinde yüz kişiyi aşkın üye ve sempatizanın katıldığı bilgilendirme toplantısındaki resmin benzerinin bu etkinlikle birlikte Güzelyurt'ta da ortaya çıktığına dikkat çeken İdris, "Bu akşam aramıza yeni katılan yoldaşlarımızla birlikte oluşturulan fotoğraf çok net mesajlar vermektedir" ifadelerini kullandı.

Partiden kimsenin ayrılmasını istemediklerini, gidenlerin de kendi kararları olduğunu kaydeden İdris, listede adı çıkan bazı kişilerin parti üyesi olmadıklarını, bazılarının başka partinin kurucusu olduğunu, bazı üyelerin de listelerde adı çıkmasına itiraz ettiğini anımsattı. İdris, "3 bin üyeden 80-90 kişi ayrılınca ne parti bölünür, ne de sarsılır" dedi.

'Ben' değil, 'biz' diyenlerle birlikte yollarına çok daha güçlü bir kararlılıkla yürüyeceklerini, 'bireysel' değil 'toplumsal' çıkarlar için uğraş vermeye devam edeceklerini kaydeden İdris, "Şişirilmeye çalışılan balonlar da bu kararlı ve toplumcu duruşunuz karşısında çaresiz kalmaya mahkum olacaktır" dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER