“Kıbrıs’a layık bir otel yapmayı başardık, gururluyuz”

loading
5 Haziran, Cuma
£

8.50

7.66

$

6.75

"Kıbrıs'a layık bir otel yapmayı başardık, gururluyuz"

“Kıbrıs’a layık bir otel yapmayı başardık, gururluyuz”

200 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen, 600'ün üzerinde odası ile ülkemiz Bafra Turizm Bölgesi'nde kapılarını açan LimakCyprus Deluxe Hotel'in açılışı için ülkemize gelen Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir Kıbrıs Postası'na konuştu.

“Kıbrıs’a layık bir otel yapmayı başardık, gururluyuz”
banner
A- A A+
Kıbrıs Postası

Turizm alanındaki yatırımlarına hız veren Limak Holding, toplamda sekizinci, yurt dışında ise ilk olan otelini KKTC'de açtı.

Şirket, 200 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen bin 700 yatak sayılı Limak Cyprus Deluxe Hotel ile toplam yatak kapasitesini 7 binin üzerine çıkardı.

1995 yılında Antalya Belek'teki LimakArcadia Oteli ile turizm sektörüne giriş yapan Limak Turizm Grubu, otel sayısını Limak Cyprus Deluxe Hotel ile sekize çıkardı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Bafra Turizm Bölgesi'nde kapılarını açan LimakCyprus Deluxe Hotel, büyük ilgi görüyor.

Yaklaşık Bin 700 yatak kapasitesine sahip olan Concorde Luxury Resort, yaklaşık 125 bin metrekarelik alan üzerinde yer alıyor. Limak Cyprus Deluxe Hotel, çocuk kulübüne ve iddialı bir aquaparka da sahip.

Otel açılışı için ülkemize gelen Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir Kıbrıs Postası'na konuştu.

Özdemir, "Şu anda Mersin'de temelini attığımız ve golf turizmine büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz iki otel yatırımımız da devam ediyor. Ayrıca Makedonya'nın başkenti Üsküp'te de yeni bir otel yatırımına başladık. Hedefimiz, diğer sektörlerde olduğu gibi turizm alanında da sektörün lideri olmak" dedi.

LEMAK gurubununyurtdışında tamamlanmış ilk turizm yatırımı olan LimakCyprus Deluxe Hotel'i KKTC turizmine kazandırmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Özdemir, kongre merkezi, casinosu, SPA ve eğlence merkezleri ile Kıbrıs'a layık bir otel yapmayı başardıklarını, gururlu olduklarını kaydetti.

"EKİM İTİBARİYLE ÖNEMLİ KONGRELERİ DE BURAYA TAŞIYACAĞIZ"

Takipte Makedonya, Üsküp'tebir yatırımları olduğunu ancak buranın turizm anlamında denizi, güzelliği ve iklimi ile bambaşka olduğunu dile getiren Nihat Özdemir, kongre turizmine bilhassa önem verdiklerini kaydetti.

Özdemir, "Türkiye'de kongre turizminin içindeyiz.Burada da buna çok önemverdik. İnşallahEylül'den sonra Ekim itibariyle önemli kongreleri de buraya taşıyacağız. Bu şekilde de Kıbrıs'ın turizmine büyük hizmet yaptığımızdan ötürü mutluyuz" dedi.

"KKTC'DE GOLF SAHASINI ARTIRMAK LAZIM…"

"Türkiye'de Antalya golf merkezi oldu neden Kıbrıs olmasın?" diye soran Özdemir, Kıbrıs'ınhali hazırda çokgüzel bir golf sahası olduğunu ancak bir tanenin yetmeyeceğini bunu 2'ye 3'e hatta 4'e çıkarmak gerektiğini söyledi.

Birgolfçu bir ülkeye geldiği zaman tek sahada oynamak istemez bir kaç sahada olmak isler. Golf ayrıca zengin ve önemli insanların yaptığı bir şey…Golfu de kongre turizmi gibi deniz turizmi gibi geliştirebilirsek ki bu da saha sayısını artırmakla olur çok büyük kazanç olur. Golf turizmiTürkiye'de sadece Antalya da var. Turizm anlamında… İnşallah Mersin ve burayı yaparsak yakın mesafe… Birçok oyuncu önce Mersin'e gelir, Antalya da oynar oradan daburaya gelirler 2-3 sahamızda oynarlar. Bu çok önemli bir hamle olur" şeklinde konuştu.

"ERCAN'DA TERMİNAL BİTMELİ, PİSTLER GELİŞMELİ DAHA ÇOK UÇAK İNMELİ Kİ BİLETLER UCUZLASIN"

Kıbrıs'a ulaşımın havacılık ağırlıklı olduğunun hatırlatılarak "diğer işadamlarına KKTC ile ilgiliyatırım anlamında ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?" şeklindeki soruya karşılık ise Özdemir, KKTC'nin de bunu düşünerek havacılıkla ilgili yatırımlar gayret gösterdiğini kaydetti.

Özdemir, "Ercan için biz de teklif vermiştik; iyi bir gurup aldı ve çalışmalar devam ediyor…En kısa zamanda terminalin bitmesi, hem de pistlerin daha büyük uçakların gelebilmesi için geliştirilmesi gerek… en büyükihtiyaç bu.. Bilet fiyatlarının pahalılığı gerçekten turistleri özellikle kongre turizmine balta vuruyor. Fiyatların düşürülmesi gerek ki bu da daha fazla uçak için terminalin bitmesi, dediğim gibi pistin bitmesi ve daha uçağın inerek fiyatların ucuzlaması gerek. Bunu yaparsak 1 milyon olan turist sayısını neden güneydeki gibi 3 misyona taşımayalım" diye konuştu.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER