İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği ilk genel kurul toplantısını gerçekleştirdi

Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği ilk genel kurul toplantısını gerçekleştirdi

Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği'nin 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı 3 Kasım'da, Mağusa'da bulunan dernek merkezinde gerçekleşti.

Yayın Tarihi: 07/11/18 15:11
okuma süresi: 3 dak.
Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği ilk genel kurul toplantısını gerçekleştirdi
A- A A+
Yapılan toplantı esnasında yönetim ve denetim kurulları belirlendi.

Toplantının ardından yapılan açıklama şu şekilde:

"Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneğinin birinci olağan Genel Kurul toplantısı 3 Kasım 2018 tarihinde, Mağusa'da bulunan dernek merkezinde gerçeklemiş olup, derneğin yönetim ve denetim kurulları seçilmiştir.

Şeffaflık ve hesap verilebilirliği ilke edinen ve 'kuşaklar arası dayanışma' söylemiyle yola çıkan Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği'nin her yaş ve mesleki gruptan aktif üyeleri olduğu göze çarpmaktadır. Bunlar arasında akademisyen, ekonomist, fizyoterapist, psikolog, hemşire, diyetisyen, iş insanı, memur, avukat, bankacı ve girişimciler bulunmaktadır.

Derneğin ilk Yönetim Kurulu Başkanı, Prof. Dr. Hatice Jenkins, Başkan YardımcısıSemra Erel ve Yönetim Kurulu asli üyeleri Emete Baylan, Emine Esen (Genel Sekreter), ve Elif Şenyücel (Veznedar) olarak seçilmiş, Yönetim Kurulu yedek üyeleri ise Prof. Dr. Hasan Amca, Ayşe Dönmezer, Tanem Ertanın, Fatma Özgöker ve Ayşe Özgöker olarak seçilmiştir. Derneğin Denetleme Kurulu asli üyeleri Bige Betin ve Arif Yurtsev, yedek üye ise İpek Özden olarak seçilmiştir. Dişiplin Kurulu asli üyeleri, Senal Amca, Zehra Yeşilada, Sinem Tözün, ve yedek üyesi Doç. Dr. Mürüde Çelikağ olarak belirlenmiştir.

Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği'nin toplumda büyük bir ihtiyaca hizmet etmek için kurulduğunu belirten Prof. Dr. Hatice Jenkins, sözlerine şöyle devam etmiştir"Derneğimizin amacı ülkemizdeki yaşlıların ve akıl ve ruh sağlığı yerinde olmayan bireylerin sesi olmak ve onların yaşam kalitesini artırmaktır. Yaşlılarımızın ve ruh sağlığı bozuk bireylerimizin sanki yaşama hakkı yokmuş gibi davranan bir devlet anlayışı, ve bunu kabullenmiş bir toplum mevcuttur. Dernek olarak bu zihniyeti değiştirmeye kararlıyız. Sorunların özüne inip kalıcı çözümler üretmek için faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız. "

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.