Taçoy'a tepkiler sürüyor: "Bakanlık görevinin yanında, AKSA sözcülüğü de yapıyor"

loading
12 Temmuz, Pazar
£

8.66

7.76

$

6.86

Taçoy’a tepkiler sürüyor: “Bakanlık görevinin yanında, AKSA sözcülüğü de yapıyor”

Taçoy’a tepkiler sürüyor: “Bakanlık görevinin yanında, AKSA sözcülüğü de yapıyor”

EL-SEN, Taçoy’un, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı görevi yanında, “AKSA sözcülüğü görevini” de üstlenmiş durumda olduğunu ifade etti.

Taçoy’a tepkiler sürüyor: “Bakanlık görevinin yanında, AKSA sözcülüğü de yapıyor”
A- A A+

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy’un, AKSA’ya yönelik dünkü açıklamalarına tepkiler sürüyor…

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN), yayınladığı basın açıklamasında, Taçoy’un, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı görevi yanında, “AKSA sözcülüğü görevini” de üstlenmiş durumda olduğunu ifade etti.

“TAÇOY, DÜNKÜ AÇIKLAMASIYLA, AKSA’NIN SÖZCÜLÜĞÜ GÖREVİNİ LAİKİYLE YAPACAĞINI, KAMUOYUNA İSPATLAMIŞTIR”

Taçoy’un “2 aylık mücbir durum için sözleşme mi bozulur” sözlerine işaret eden EL-SEN, “Sayın Taçoy dün yaptığı açıklamasıyla, AKSA’nın sözcülüğü görevini laiki ile yapacağını kamuoyuna ispatlamıştır” diyerek tepki gösterdi.

“KAMUOYUNA YANLIŞ BİLGİLER VERİYOR”

EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç imzasıyla paylaşılan açıklamada, “İlgili bakan olarak tüm bilgi, belge ve rakamların masasında olmasına rağmen hala enerji fiyatlarının KIB-TEK’ten dolayı yüksek olduğunu iddia etmesi ve AKSA’ya ödenen 26 milyon TL’lik kira rezaletini örtmek için kamuoyuna yanlış bilgiler vermesi, yeni görevine ne kadar bağlı olacağını göstermektedir” denildi.

“KENDİ PARTİSİNİN VEKİLİNİN HUKUKSAL GÖRÜŞÜNÜ, İKİ KELİMEYLE SİLİP ATTI”

UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu’nun, AKSA’ya yönelik, Cumhuriyet Meclisi kürsüsünde sarf ettiği ve hem muhalefetten, hem diğer iktidar vekillerinden, hem de kamuoyundan destek gördüğü açıklamasına işaret eden EL-SEN’in açıklaması şöyle devam etti:

“Kendi partisinin hukukçu vekilinin hukuksal görüşünü bile iki kelimeyle silip atan Taçoy’un, gerçekleri görmek ve bu toplumun başına bela olan AKSA’dan kurtulmak yerine, AKSA’nın bu toplumu sömürerek varlığını devam ettirmesi için çaba harcaması net bir şekilde niyetini ortaya koymuştur.”

“İMZASINA BİLE SAHİP ÇIKMIYOR”

Taçoy’un, KIB-TEK’e yatırım yapılacağına dair EL-SEN ile birlikte anlaşma metninin altında imzası bulunduğu anımsatılan açıklamada, Taçoy, imzasına sahip çıkmamakla suçlandı.

Açıklamada, Taçoy’un, AKSA’nın sözcülüğüne soyunduğu yinelenerek, “özellikle de KIB-TEK çalışanlarının maaşlarını işaret ederek enerji fiyatların bu nedenle yüksek olduğunu söylemesi tam anlamıyla akıl tutulmasıdır” denildi.

“FAZLA KONUŞAN BİR SENDİKA DEĞİLİZ, GEREKLİ CEVABI, GÜCÜMÜZÜ ALDIĞIMIZ SOKAKLARDA VERİRİZ”

Açıklamayı, bir çağrıyla noktalayan EL-SEN Başkanı Özkıraç, Taçoy’u, girdiği bu yanlış yoldan dönmeye davet etti ve attığı imzaya sahip çıkarak KIB-TEK’e yatırım yapması yönünde gerekli adımları atması gerektiğini vurguladı, bir de uyarıda bulundu:

“Kısa bir süre içerisinde bu olmadığı takdirde EL-SEN olarak gereğini yapacağımızı bilmesini isteriz. Biz fazla konuşan bir sendika değiliz, biz gerekli cevabımızı gücümüzü aldığımız sokaklardan veririz. “

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER