Kamu-Sen Dünya Çevre Günü mesajı yayımladı

loading
15 Temmuz, Çarşamba
£

8.63

7.82

$

6.86

Kamu-Sen Dünya Çevre Günü mesajı yayımladı

Kamu-Sen Dünya Çevre Günü mesajı yayımladı

Kamu-Sen, dünya nüfusunun yoğunluğunun, kontrolsüz sanayileşme, düzensiz kentleşme, kullanılan tarım ilaçları, suni gübreler, deodorant, deterjan gibi kimyasal maddelerin kullanımının çevre kirliliğine neden olarak gösterildiğini ve çevre sorunlarının gün geçtikçe büyüdüğünü belirtti.

Kamu-Sen Dünya Çevre Günü mesajı yayımladı
A- A A+

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), dünya nüfusunun yoğunluğunun, kontrolsüz sanayileşme,  düzensiz kentleşme,  kullanılan tarım ilaçları, suni gübreler, deodorant, deterjan gibi kimyasal maddelerin kullanımının çevre kirliliğine neden olarak gösterildiğini ve çevre sorunlarının gün geçtikçe büyüdüğünü belirtti.

Kamu-Sen Dünya Çevre Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Dünyanın varoluşundan günümüze kadar çevre bize yaşamımızı sürdürebilmemiz için her türlü imkanı vermekteydi fakat insanoğlu yavaş yavaş kendi eliyle doğayı tahrip ederek ilerideki kuşaklara yaşanılabilir bir çevre bırakmamakta” ifadesini kullandı.

Bozulan doğal hayat çevrenin üzerinde yaşayan tüm canlıların yaşamlarını olumsuz yönde etkilemekte olduğuna işaret eden Kamu-Sen açıklamasına şöyle devam etti:

“Günümüzde küresel ısınmadan kaynaklanan iklim değişikliği, çölleşme, biyolojik çeşitliliğin azalması, ormansızlaşma, ozon tabakasının tahribatı, asit yağmurları, hava, su ve toprak kirliliği, tehlikeli atıklar, doğal kaynakların tükenmesi, deniz ve okyanus kirliliği, okyanusların asitlenmesi küresel çevre sorunları arasında öne çıkmaktadır. Çevre sorunlarının çözümünde kamu ve özel sektör, sivil toplum örgütleri dışında hükümetlerin uluslararası anlaşmalarla çevre için daha fazla işbirliği yapması, çıkarılan yasalarda cezaların caydırıcı olması ve hükümetlerin bunları uygulamaya koyması gerekmektedir.”

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER