Dr. İlker İpekdal: "Pandemide kâr edenler, medyada boy gösteren kamu hekimleri gürûhudur"

loading
25 Eylül, Cuma
£

9.66

8.82

$

7.57

Dr. İlker İpekdal: "Pandemide kâr edenler, medyada boy gösteren kamu hekimleri gürûhudur"

Dr. İlker İpekdal: "Pandemide kâr edenler, medyada boy gösteren kamu hekimleri gürûhudur"

Serbest Çalışan Hekimler Birliği’nde Asbaşkanlık görevinde de bulunmuş olan özel klinik hekimi Dr. İlker İpekdal, çarpıcı uzun bir açıklamaya imza atti. Tartışmaya açık iddialar ortaya koyan İpekdal, "Pandemiden kar edenler sözde emekçi, medyada boy gösterip, aldıkları "like"lar ile, hastalarından söğüşledikleri paraları kamufle etme kaygısında olan, sayıları 20-30'u geçmeyen sözüm ona "kamu" hekimleri güruhudur” dedi. İpekdal'ın iddiları bununla da sınırlı değil...

A- A A+

Kıbrıs Postası - VATAN MEHMET

“Pandeminin kar edenleri özel hastanelerdir” diyen ve Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği’nde Asbaşkanlık görevinde de bulunmuş olan özel klinik hekimi Dr. H. İlker İpekdal’ın iddiasına göre pandemi sürecinde dahi “statüko savunucusu sözde sağlık emekçileri” var.

İpekdal, paylaşımında “Pandemiden kar edenler sözde emekçi, medyada boy gösterip, aldıkları "like"lar ile, hastalarından söğüşledikleri paraları kamufle etme kaygısında olan, sayıları 20-30'u geçmeyen sözüm ona "kamu" hekimleri güruhudur” ifadelerine de yer verdi.

İpekdal’ın sosyal medya paylaşımında “Mesaisini bitirmeden, kazançlarının peşine hoyratça düşüp, hastalarını tam anlamıyla "yolunacak kaz" gören, yaptırdığı havuzlu villasının havuzunun taksitini, hastasından istediği beyin MR'ından alacağı 50 TL'lik komisyonlarla ödediğini ima eden (adı bende sakşıdor ve kendisini de çok iyi bilir) kamu hekimi var bu ülkede!” diye yazdı.

 İpekdal'ın iddiları bununla da sınırlı değil...

Özel klinik hekimi Dr. İlker İpekdal’ın çarpıcı ifadeler ve iddilar içeren paylaşımı şöyle;

“Ben KKTC'de özel kliniğinde çalışan bir hekimim.

Hekimlik andıma sadığım.

Mesleğim olduğu için ücreti karşılığında hastalarımla ilgilensem de, telefon numaramı (özel ve işte kullanmak üzere tek bir numaram vardır) tüm hastalarıma veririm ve bir aksilik olmazsa, cevapsız çağrılara bile döner,  mesajlara cevap veririm.

Bugün (geçtiğimiz gün) Sağlık Bakanı sayın Ali Pilli'nin daveti üzerine kendilerini ziyaret ettik. Etmesek, devletin kurumuna saygısızlık olurdu.

Düşüncelerini paylaştı, düşüncelerimi(zi) dinledi. Özel bir talebim olmadı. Tek talebim,  pandeminin herhangi bir siyasi ya da siyaset dışı birileri tarafından siyasileştirilmemesi idi.

Görev verilirse elbette hazırım. Bu pandemi Sağlık Bakanlığı'nın değil, halkın sorunudur,  benim sorunumdur, sevdiklerimin ve sevdiklerimizin sorunudur.”

“HER KAMU HEKİMİ AYNI İYİ NİYETE SAHİP DEĞİL

“Ama bir gerçek de şudur ki, her kamu hekimi aynı iyi niyete sahip değil.

Mesaisini bitirmeden, kazançlarının peşine hoyratça düşüp, hastalarını tam anlamıyla "yolunacak kaz" gören, yaptırdığı havuzlu villasının havuzunun taksitini, hastasından istediği beyin MR'ından alacağı 50 TL'lik komisyonlarla ödediğini ima eden (adı bende sakşıdor ve kendisini de çok iyi bilir) kamu hekimi var bu ülkede! Sorsanız halka hizmet eder. Çevresinde bulunan, klinik şefi olmanın sorumluluğundan kaçıp, pandemi sürecini "sessiz kalıp ortalıkta görünmeden, medyatik fotoğraflarda kol bağlayıp poz vererek" geçiştirmeye çalışan kamu hekimleri de var!

Bunlar yalan ya da iftira değildir!

Harcanan emekleri heba etme adına, pencereden atlama pozuna çok iyi çalışıp, arkadan hastaları özel hastaneye yönlendirme konusunda uzmanlaşmış, timsah gözyaşları döken kamu hekimleri var!

Siyasilere laf atmayı marifet sayıp, kamu görevlilerinin basın açıklaması yasağını takmayıp, hepsinden daha önemlisi, Covid19 hastalarına bakmayarak onları asistanına baktıran ama kendini medya önünde, çektiği "masum bakışlı" öz çekimleri ile "ezik doktor" kostümüne bürüyen kamu hekimi de var!”

“TÜM BUNLARI ŞAKŞAKLAYAN MEDYA VAR, ÖZELDE ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARIM VAR”

“Tüm bunları şakşaklayan medya var, özelde çalışan meslektaşlarım var!

Pandeminin kar edenler özel hastanelerdir!

Pandemiden kar edenler sözde emekçi, medyada boy gösterip, aldıkları "like"lar ile, hastalarından söğüşledikleri paraları kamufle etme kaygısında olan, sayıları 20-30'u geçmeyen sözüm ona "kamu" hekimleri güruhudur.

Pandemi, bu ülkede belli ki bir değişimin başlangıcı olacaktır.

Değişim, uzantısı meclise kadar giden sağlıktaki statükonun "halk" tarafından dışlanması ile olacaktır.

Ben bir doktor olarak, kamu-özel ayrımı yapmaksızın, nerede görev verilirse orada olacağım."

STATÜKO SAVUNUCUSU SAĞLIK EMEKÇİLERİ...

"Bazı meslektaşlarımı mutlu etmese de, sistemde gördüğüm yanlışları eleştirip, çözüm önerilerimi de yapmaya devam edeceğim.

Belki de 1 yıldan daha fazla sürecek pandemi mücadelesinde, halkımızın ve tabii ki sevdiklerimin sağlığını, bu statüko savunucusu sözde sağlık emekçilerinin ellerine bırakmamak için elimden geleni yapacağım!

Selam olsun gerçek sağlık emekçilerine!

Selam olsun sağlıktaki hakların eşitliğine!

Selam olsun bu yola başlarını koyanlara!”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER