İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Ahmet Savaşan: “Çocuklara haklarını vermek sosyal devletin gereğidir”

Ahmet Savaşan: “Çocuklara haklarını vermek sosyal devletin gereğidir”

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan, 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Günü’ dolayısıyla mesaj yayınlayarak “Çocuklara haklarını vermek sosyal devletin gereğidir” dedi.

Yayın Tarihi: 20/11/20 20:24
okuma süresi: 4 dak.
Ahmet Savaşan: “Çocuklara haklarını vermek sosyal devletin gereğidir”
A- A A+

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan, her çocuğun öncelikle sağlık, eğitim ve diğer bütün imkanlardan yararlanma ve barış içinde bir dünyada hayatın bütün güzelliklerini yaşama hakkına sahip olması gerektiğini vurguladı.

“ÇOCUKLAR İNSANLIĞIN ORTAK UMUDUDUR!”

Çocukların insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesi olduğunu belirten Savaşan, Çocuk Hakları'nın Dünya'nın en çok ülkesi tarafından onaylanan Evrensel bir bildiri ile güvence altına alındığına vurgu yaptı.

“ADALETSİZLİĞİNDEN EN FAZLA ÇOCUKLAR ETKİLENİYOR...”

Bu günün, çocuk haklarının benimsenmesi, uygulanması ve yaşatılması adına bütün insanlık için önemli bir fırsat teşkil ettiğine işaret eden Ahmet Savaşan, günümüzde yaşanan savaşlardan, gelir adaletsizliğinden, yoksulluktan, salgın hastalıklardan en fazla çocukların etkilendiğine ve zarar gördüğüne dikkat çekti.

“ÇOCUKLAR İÇİN ÇABA GÖSTEREN MİLLETLER, GELECEĞE GÜVENLE BAKABİLİR...”

Dünyanın bir bölgesinde çocuklar neşe içinde oynarken, başka bir coğrafyada çocukların savaşın, açlığın, yoksulluğun pençesinde kıvrandığına değinen Savaşan, başta eğitim olmak üzere, sağlık ve barınma sorunu olmayan, her türlü istismardan korunmuş, üreten, özgüveni yüksek olan, düşünen, karar veren, çevresi ile olumlu iletişim kuran, kendini geliştirmiş ve geleceğe ümitle bakan çocuklar yetiştirmek için çaba gösteren milletlerin, gelişmelerini sürdürerek geleceğe güvenle bakabileceklerini vurguladı.

“DÜNYA'NIN GELECEĞİ ÇOCUKLARDIR...”

Dili, dini, ırkı, rengi ne olursa olsun bütün çocukların huzurlu bir Dünya'da yaşayabilmesi için bütün ülkelerin seferber olması gerektiğine değinen Savaşan, Dünya'nın geleceğinin çocuklar olduğunu vurguladı. Evrensel barışın çocukların kalplerindeki sevgi ve ümitlerin yeşermesine imkan verilmesi halinde tesis edilebileceğini belirten Savaşan, geleceğin teminatı olan çocukların özel bir duyarlılığa ve güvenilir bir korumaya ihtiyacı olduğuna değindi.

“SEVGİ, EĞİTİM, YAŞAM, SAĞLIK VE KORUNMA HAKKI ÇOCUKLARIN EN DOĞAL HAKLARIDIR…”

"Unutulmamalıdır ki sevgi, eğitim, yaşam, sağlık ve korunma hakkı çocukların en doğal haklarıdır" diyen Ahmet Savaşan, çocuklara bu hakları sunmanın sosyal devletin gereği olduğunun da altını çizdi. Çocukların insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesi olduğunu belirten Savaşan, bütün çocukların gözlerinden öperek, sevgi, huzur ve barış dolu bir yaşam sürdürmelerini temenni ederek, Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutladı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör