İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

"Küçükbaş Hayvancılığın Yaygınlaştırılması Programı” için askı listelerine itiraz süresi başladı

"Küçükbaş Hayvancılığın Yaygınlaştırılması Programı” için askı listelerine itiraz süresi başladı

"Küçükbaş Hayvancılığın Yaygınlaştırılması Programı” için askı listelerine itiraz süresinin başladığı bildirildi.

Yayın Tarihi: 29/12/20 15:26
okuma süresi: 3 dak.
"Küçükbaş Hayvancılığın Yaygınlaştırılması Programı” için askı listelerine itiraz süresi başladı
A- A A+

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Hayvancılık Dairesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre askı listeleri bugün, yarın ve Perşembe günü askıda kalacak.

Kırsal kalkınma kapsamında, bölge halkının desteklenmesi, ayrıca hellim tescili gereği ihtiyaç duyulan küçükbaş hayvan sütünün karşılanması amacı ile hayvan sayısının ve işletme sayısının artırılması için Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) katkılarıyla Küçükbaş Hayvancılığın Yaygınlaştırılması Programı’na müracaat edenlerin beyanları, Teknik Komite tarafından incelendi.

Evraklar, yerleşim yerleri ve arazi bazında yapılan incelemeler sonucunda, tespit edilen bulgular askı listeleriyle açıklandı.

Askı listeleri bugün, yarın ve Perşembe günü askıda kalacak. Müracaat edenler, Komite bulgularını tetkik edip, itirazlarının olması halinde İskele Kaza Hayvancılık Dairesi’ne başvurup itiraz edebilecek.

Başvuruda bulunanların hangi konularda itiraz edebilecekleri ve itiraza giderken götürmeleri gereken evraklar da açıklandı.

Buna göre ikinci maddeye itirazı olanlar, kimlik kartlarının fotokopisini asıllarıyla birlikte ibraz edecek.

Dördüncü maddeye itirazı olanların, Veteriner Dairesi’nden hayvan varlığını ispatlar bir belge sunması; ancak, ilgili belge projeye başvuru kabul edilen tarihten önceki (7 Aralık 2020) hayvan varlığını göstermesi gerektiği belirtildi.

Altıncı maddeye itirazı olanların, Hazine ve Muhasebe Dairesi’nden ve aynı zamanda komitece gerek görülmesi durumunda istenilen kurumdan maaş almadıklarını gösteren belge ibraz etmesi istendi.

Açıklamada yedinci maddeye itirazı olanların ise, kendilerine ait uygun bir barınaklarının olduğunu iddia ettikleri ancak bu koşulların komite tarafından yerinde inceleme yapılarak kararlaştırıldığı ifade edildi.

Yapılan açıklamaya göre başvuru şartları şu maddelerden oluşuyordu:

“KKTC vatandaşı olmak, 18-40 yaş aralığında olmak, tercihen kadın olmak, tercihen hayvanı olmamak veya en fazla 20 damızlık küçükbaş hayvanı olmak, hane halkının toplamda 20 damızlık küçükbaş hayvandan fazla hayvanı olmamak, İskele ilçe sınırları içinde ikamet etmek, hane halkı içinde devletten maaş almıyor olmak, hayvan sağlığı ve refahı için gerekli altyapıya sahip İskele ilçe sınırları içinde uygun bir barınağa sahip olmak, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nın program kapsamında hazırlamış olduğu taahhütname şartlarını kabul etmiş olmak, hayvancılık ile uğraşanlar için hayvan hastalıklarından ari işletme belgesi.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.