İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

EL-SEN: "Özelde KIB-TEK, genelde toplumumuz için direneceğiz"

EL-SEN: "Özelde KIB-TEK, genelde toplumumuz için direneceğiz"

EL-SEN Genel Başkanı Kubilay Özkıraç, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun özelleştirilmesiyle ilgili bazı çevrelerin ortaya koydukları tutum ve davranışların Kıbrıs Türk toplumuna ihanet anlamına geldiğini belirterek, "Özelde KIB-TEK, genelde toplumumuz için direneceğiz" dedi.

Yayın Tarihi: 12/01/21 16:38
okuma süresi: 3 dak.
EL-SEN: "Özelde KIB-TEK, genelde toplumumuz için direneceğiz"
A- A A+

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN), Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK)’nun özelleştirilmesiyle ilgili basın bildirisi yayınladı

“KIBRIS TÜRK TOPLUMU’NA İHANET”

EL-SEN Genel Başkanı Kubilay Özkıraç, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun özelleştirilmesiyle ilgili bazı çevrelerin ortaya koydukları tutum ve davranışların Kıbrıs Türk Toplumu‘na ihanet anlamında olduğunu belirtti.

“HÜKÜMET EDENLERİN TUTUMLARI BASİRETSİZ VE VURGUNDUYMAZ”

Özkıraç, bu ülkede Hükümet edenlerin basiretsiz ve vurgunduymaz tutumları nedeniyle toplumun değeri olan bazı kurumların elden çıkarılıp yabancı sermayeye satılmak istendiğini, bu kurumların başında da KIB-TEK‘in geldiğini söyledi.

“TÜRKİYE’DEN GELEN HEYETLERİN GERÇEK AMAÇLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

Özkıraç sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’den gelen bazı elektrik uzmanı ekipler sözüm ona Kıb-Tek’ in ‘’yapısı ve işleyişiyle’’ ilgili çalışmalar yapmaktadırlar. Ancak bu Türkiye’ den gelen heyetlerin gerçek amaçlarının ne olduğunu çok iyi biliyoruz. KIB-TEK’e yıllardır tek bir kuruşluk yatırım yapmayarak KIB-TEK’ in topluma hizmet veremeyecek bir duruma getirilmesinin tek nedeni bu kurumun özelleştirilmesi ve bu toplumun üretimden koparılmasıdır”

“HÜKÜMET EDENLER VE SERMAYE KESİMLERİNİ UYARIYORUZ”

EL-SEN’in bu konuda yıllardır mücadele etmekte olduğunu ve bu toplumun değeri olan tüm kurumların yönetiminin Kıbrıs Türk Toplumu’nun elinde kalması gerekliliğine inandığını söyleyen Özkıraç, “Yatırım yapmak yerine ‘’Sat Gitsin’’ ve ‘’Yap, İşlet, Devret’’ mantığı ile hareket eden Hükümet edenler ve Sermaye kesimlerini uyarıyoruz” dedi.

“TEK YUMRUK OLMAMIZ ŞART”

Geçmişte, 1990’lı ve 2000’li yıllarda gösterilen direnişlerin daha da şiddetlisini göstereceklerinden hiç kimsenin kuşkusu olmamasını dile getiren Özkıraç, “Toplumsal varlığımıza karşı büyük bir saldırı vardır. Bizlerin de bu saldırılara karşı tek yumruk olmamız şarttır” dedi.

“BU KURUMU ELİMİZDEN ALMAK İSTİYORLAR”

Özkıraç, “Toplumun kaleleri bir bir düşüyor, bu kalelerden biri de Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’dur. İşbirlikçiler, Aksa, Sermaye çevreleri ve Ankara Hükümetleri bu kurumu elimizden almak istiyorlar. Özelde KIB-TEK için, genelde toplumumuz için direneceğiz. Bu nedenle KIB-TEK’in ve diğer kurumların özelleşmesine 'HAYIR' diyoruz” ifadelerini kullandı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör