İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Hasan Taçoy: "Genel Sekreterliğe aday değilim, Genel Başkanlığa adayım"

Hasan Taçoy: "Genel Sekreterliğe aday değilim, Genel Başkanlığa adayım"

UBP Milletvekili Hasan Taçoy, Genel Sekreterliğe aday olmayacağını açıklayarak, seçime gidilmeden önce Kurultay'ın yapılması gerektiğine dikkat çekerek, Genel Başkanlığa aday olacağını açıkladı.

Yayın Tarihi: 19/01/21 15:25
okuma süresi: 4 dak.
Hasan Taçoy: "Genel Sekreterliğe aday değilim, Genel Başkanlığa adayım"
Öykü Kendir
A- A A+

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Hasan Taçoy, BRT ekranlarında yayınlana ’14. Saat’ adlı programa konuk olarak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“GENEL SEKRETERLİĞE ADAY DEĞİLİM”

Önümüzdeki süreçte UBP’nin Genel Sekreteri olarak birini seçmesi gerektiği konusu hakkında açıklama yapan Taçoy, Genel Sekreterliğe aday olmayacağını belirtti.

Genel Başkanın kararlaştırarak yapacağını da belirten Taçoy, sekreterliğin atama yöntemiyle de yapılabileceğini veyahut seçim yöntemiyle de yapabileceğini söyledi.

“GENEL BAŞKANLIĞA ADAYIM”

Erken seçime gidilmeden önce UBP’nin kurultayını yapması gerektiğine de dikkat çeken Hasan Taçoy, Genel Başkanlığa tekrar aday olacağını, çalışmalarının bu yönde olduğunu ve şu anki Genel Başkan Ersan Saner’e haksızlık etmeden bu çalışmaların sürdürüleceğini, ancak bunları konuşma zamanı olmadığını da ifade etti.

“HÜKÜMET EDENLER HER ZAMAN HAKSIZDIR ALGISI TOPLUM İÇİNDE OLUŞTU”

Taçoy, hükümet edenlerin her zaman haksız olduğunu, doğruyu söylese bile yanlış olduğunu ifade ederek bu durumun toplum içinde oluşan bir algı olduğunu ve toplumun her zaman şüpheli baktığını aktardı.

Şu anki hükümetin kapanmaya gidilmesi halinde hesaplamalar yaparak ortaya bir plan çıkarması gerektiğine işaret eden Hasan Taçoy, “Hükümet daha kendine gelmedi. Oturacaklar, bakacaklar ellerinde avuçlarında ne varsa bakacaklar” dedi.

“MUHALEFETİN SÖYLEDİĞİ KENDİSİNE GÖRE DOĞRU”

UBP Milletvekili Hasan Taçoy, muhalefetin söylediklerinin kendisine göre doğru olduğunu ifade ederek, erken seçim tarihinin git gide yaklaştığını belirtti.

Taçoy, Meclis’teki küçük partilerin seçime gitmek istemediğini de belirterek, Başbakan Ersan Saner’in erken seçim çağrısı yapmakta haklı olduğunun da altını çizdi. Taçoy, “Muhalefetin görevi, tabi ki saldırmak. Erken seçim için yapıyor muhalefet. Şimdi şu anda bir erken seçim için Ekim ayında bir ışık yanmıştır ve ona doğru gidiliyor” ifadelerini kullandı.

Erhan Arıklı, KENDİNİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYOR”

UBP’li vekil Taçoy, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’nın yaptığı açıklamaları da değerlendirerek, Arıklı’nın kendini önde göstermeye çalıştığını söyleyerek, “Herkes Başbakan Yardımcısı… Anayasa’da yazmaz. Kullanılabilecek bir sıfattır. Tüm bakanların başı, Başbakandır. Tüm bakanlardan sorumlu olan kişi Başbakandır” dedi.

Taçoy, Arıklı’nın işinin çok kolay olduğunu da dile getirerek, çok rahat ve güzel bir yer bıraktıklarının altını çizdi.

“BİR İŞİN TOPYEKÛN KAPATILMASI BAKANLAR KURULU’NUN YETKİSİNDEDİR”

Geçtiğimiz günlerde, Bakanlar Kurulunun ve Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin farklı kararlar alması, ülkede bir kaos havası yaratılmasına neden olmuştu. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Taçoy, vatandaşın haklı olduğunu dile getirerek, yasaların birçok kişi tarafından bilinmediğini belirtti.

Taçoy, vatandaşın karşısına çıkıldığında net bir şekilde her şeyin ifade edilmesi gerektiğine vurgu yaparak, örneklerle durumu açıkladı.

Taçoy şunları söyledi:

“Bu durumda, bu ülkede eğer okul kapanacaksa, bunu kapatan bir yer olur. Bu bakan değildir, kurum veya belediye değildir. Bunun yapabilen tek sistem Bakanlar Kuruludur.

Sağlık Üst Komitesi, kapatma yapamaz. Bazı tedbirlerin alınmasının önünü açar. Bir işin topyekûn kapatılması Bakanlar Kurulu’nun yetkisindedir.

Ortaya atan veya bunu savunan kişilerin, yetkinin kimde olduğunu sorgulaması lazım. Öneri götürür, Bakanlar Kurulu bunu değerlendirir.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör