İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

BEL-SEN: “Aksi durumda tepkimizin çok daha büyük olacak… Hükümeti bu konuya sağ duyuyla yaklaşmasını dileriz”

BEL-SEN: “Aksi durumda tepkimizin çok daha büyük olacak… Hükümeti bu konuya sağ duyuyla yaklaşmasını dileriz”

BEL-SEN Genel Başkanı Fikret Keleş, belediyelere yapılan devlet katkılarının günümüz koşullarına göre uygulanması ve artırılması gerektiğini ifade ederek, “Aksi durumda tepkimizin çok daha büyük olacak… Hükümeti bu konuya sağ duyuyla yaklaşmasını dileriz” dedi.

Yayın Tarihi: 24/01/21 13:56
okuma süresi: 3 dak.
BEL-SEN: “Aksi durumda tepkimizin çok daha büyük olacak… Hükümeti bu konuya sağ duyuyla yaklaşmasını dileriz”
A- A A+

Kıbrıs Türk Belediye Çalışanları Sendikası (BEL-SEN) Genel Başkanı Fikret Keleş, yazılı açıklama yaparak, Mart ayından bu yana devam eden pandemi koşulları nedeniyle belediyelerin neredeyse tüm kaynaklarını tüketmiş durumda olduklarını ifade etti.

Keleş, birçok belediyenin ve çalışanların 2021 yılının bütçesinde birtakım katkıların oluşmasını beklediklerini dile getirerek, “Ne yazık ki ülkede oluşan hayat pahalılığını dahi dikkate almayan hükümetimiz, yerel gelirlerin artırılması bir yana oluşan hayat pahalılığını dahi dikkate almaması bizleri derinden üzmüştür” dedi.

Öte yandan, Keleş şunları söyledi: “Halkımıza karşı olan sorumluluk bilinci ile en ön saflarda yer alan “yerel yönetimler” çok büyük sıkıntılarla mücadele etmekte tabiri caiz ise “boğuşmaktadır” yerel yönetimlerin sürdürdüğü bu mücadele karşısında devletin yerel yönetimlerimize başta belediyelerimize yapılması gereken muamele bu değil, yapılması gereken devlet katkılarının yeniden gözden geçirilmesi buna bağlı olarak ülkede oluşan hayat pahalılığını dikkate alması gerekirse Koronavirüs salgını sebebiyle oluşan mali külfetin bir nebze azaltılması için yeni bir kaynak yaratılmasıdır. Biz belediye çalışanları ve sendika olarak beklentimiz budur.”

“Bizlerin düşüncesi, günümüz koşullarına göre uygun bir “katkı” çok daha fazla “verimlilik” ifadelerine de yer veren BEL-SEN Başkanı Keleş, sonuç itibariyle beklentilerinin, belediyelere yapılan devlet katkılarının günümüz koşullarına göre uygulanması ve artırılması olduğunu ancak belediyelerin içinde bulunduğu bu zor koşullar da çalışanların yanı sıra bölge sakinlerinde birebir yaşadığını ifade etti.

BEL-SEN Genel Başkanı Fikret Keleş, sözlerine şöyle devam etti:

“Ne acıdır ki bu zor koşulları görmezden gelerek 2021 yılı bütçesinde neredeyse eskisinden de daha geriye ve daha kötü bir uygulama yapmaya çalışmaktadır.

Bu uygulama sendika ve çalışanlar olarak kabul görecek bir uygulama değildir, dolayısı ile hükümetin gündeminde olan katkı paylarının bu şekliyle devam etmesinin mümkün olmadığını, netice itibarı ile böyle bir yaklaşımı da kabullenmemiz söz konusu değildir.

Başta sayın Başbakan olmak üzere hükümetimizi tüm taraflar ile birlikte Belediye Başkanlarımız, sendikalarımızla bir araya gelerek konuya hassasiyetle yaklaşması karşılıklı uzlaşı ile bu sorunun çözüleceğine inancımız olduğunu aksi durumda tepkimizin çok daha büyük olacağını bildirir. Hükümeti bu konuya sağ duyuyla yaklaşmasını dileriz…”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.