İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Erhan Arıklı’dan Bertan Zaroğluna: “Ne yani Mecliste bu kez kâğıt değil de taş mı fırlatacaksın?”

Erhan Arıklı’dan Bertan Zaroğluna: “Ne yani Mecliste bu kez kâğıt değil de taş mı fırlatacaksın?”

Genel Başkanlığa aday Bertan Zaroğlu’nun “çocukça tavır, hareket ve söylemle” hareket ettiğini iddia eden YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, “Ben şunu bunu daha iyi yapacağım dersin. Usul budur. Mesela çıkar dersin ki ben daha iyi kâğıt fırlatacağım mecliste… Dersin ki bu kez taş fırlatacağım. Ya da dersin ki polisi videoya aldım yetmedi, arabayı da tekmeleyeceğim.” diye konuştu. Arıklı kongrede kazansa da bunun pirus zaferi niteliğinde olacağını, karşısında kırılmış, küsmüş bir kitle olacağını da belirtti.

Yayın Tarihi: 02/04/21 15:23
Güncelleme Tarihi: 02/04/21 17:15
okuma süresi: 4 dak.
Erhan Arıklı’dan Bertan Zaroğluna: “Ne yani Mecliste bu kez kâğıt değil de taş mı fırlatacaksın?”

Gözler önümüzdeki hafta sonu yapılması planlanan Yeniden Doğuş Partisi (YDP) kongresinde…

Başbakan Yardımcısı ve Genel Başkan Erhan Arıklı, Aytuğ Türkkan’a konuk olarak önemli açıklamalar yaptı, kurultayda iddialı aday milletvekili Bertan Zaroğlu’na yüklendi.

Arıklı, “Ben şunu bunu daha iyi yapacağım dersin. Usul budur. Böyle oy istersin.  Mesele çıkar dersin ki ben daha iyi kâğıt fırlatacağım mecliste… Yani mesela dersin ki bu kez taş fırlatacağım. Ya da dersin ki geçen sefer polisi videoya aldım yetmedi, bu kez arabayı da tekmeleyeceğim. Nedir isteğin?” diye konuştu.

“KENDİNİ PİŞİRMEN LAZIM YAŞIN GENÇ…”

Erhan Arıklı şöyle konuştu;

“Tombaladan genel başkan olmak istiyor. Tombaladan idare etmek istiyor. Kardeşim daha yaşın genç… Öğreneceğin çok şey var. Bu ülkeye uzun yıllar hizmet için kendini pişirmen lazım. Bu makamda zaten kendi isteğimle yazmışım ki en fazla 10 sene kalabilirim başkanlıkta.. Bunun 5-6 senesi zaten geçti… Sonra layıkıyla taşırsın. Dün bir, bugün iki.. 1,5 ay geçmeden hükümette başkan başarısız’ diye bayrak açmışsın… Ben ne zaman sana ne konuda engel oldum? Bana bir tane haklı gerekçe söyle… Arıklı aile partisi diyor: Ne kadar ayıp bir şey… Kadın Kolları Başkanlığını ablam yaptı. Paramız pulumuz yoktu, hem temizliği yapıyordu hem sekreterliği hem de kadın kollarını… Ayıptır…”

“BU KEZ NE YAPACAKSIN?”

“Çocukça bir takım gerekçelerle konuşuyorsun… Ben şunu, bunu daha iyi yapacağım dersin. Usul budur. Böyle oy istersin.  Mesela çıkar dersin ki ben daha iyi kâğıt fırlatacağım mecliste… Yani mesela dersin ki bu kez taş fırlatacağım. Ya da dersin ki geçen sefer polisi videoya aldım yetmedi, bu kez arabayı da tekmeleyeceğim…”

“ÜYELERİMİZİN KAFASINDA DİDİŞME TARİHİ SENDROMU VAR, BU DOĞRU”

“Partiyi olumsuz etkilemez mi?” sorusuna yanıtla ise Arıklı, “Evet tarihimizde bunlar var, kişiler arası kavgalar var. Bu sendrom üyelerimizin kafasında var. Yine mi diyorlar doğrudur… Dışarıdan birileri de o dönemlerde olduğu gibi fitlediler… Aynı olay şimdi yine görünüyor. Bertan kardeşimin yanında UBP’den insanlar var… Sadık Gardiyanoğlu’nun beyanları da var...”

“KAZANSAM DA KARŞIMDA KIRILMIŞ BİR KİTLE… PİRUS ZAFERİ…”

Arıklı kongreyi kazansa da bunun pirus zaferi olacağını ise şu sözlerle dile getirdi;

“Evet, üzgünüm ve doğrudur hiçbir partide yaşanmayan bir durum var. Benimle ilgili aslı astarı olmayan bilgi pompalanıyor. Pirus zaferi konusu var yani.. Ben de kazansam ki aksi söz konusu dahi değil pirus zaferi olacak bu... Küsmüş, kırılmış bir kitle olacak karşımda…”

PİRUS ZAFERİ NEDİR?

Pirus zaferi, yıkıcı büyüklükte kayıplar pahasına kazanılan bir zafer. Kazanılan zaferin verilen kayıplardan sonra anlamsız hale gelmesini ifade eder. MÖ 280 ve MÖ 279 yıllarında Grek kolonisi Tarentum Kralı Pirus Roma’ya saldırır ve ne pahasına olursa olsun savaşı kazanmak için her şeyini feda eder. Sonunda Pirus, savaşı kazanır; ancak 50 filin desteklediği ordusunun tamamını kaybeder. Savaşı kazanmıştır, ama yanında koskoca ordudan arta kalan üç beş sefilden fazlası kalmamıştır. Pirus’un bu zaferin ardından “Tanrım, bir daha böyle bir zafer verme” dediği söylenir. Pirus Zaferi aslında yenilmeye mahkûm galibiyetleri anlatmak için kullanılır. Bu olaya atfen, benzer şekilde kazanılan savaşlara Pirus zaferi denir.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör