İÇ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

Ercan'ın ciro paylaşımı askıya alındı... Barçın: "UBP'nin siyasi tercihi halktan değil büyük sermayeden yana"

Ercan'ın ciro paylaşımı askıya alındı... Barçın: "UBP'nin siyasi tercihi halktan değil büyük sermayeden yana"

Bakanlar Kurulu, Ercan Havaalanı’nın işletmesinden kaynaklanan ciro paylaşımını bir yıl askıya aldı. Söz konusu karara, aktivist-ekonomist Devrim Barçın tepki göstererek, "UBP'nin siyasi tercihi halktan değil büyük sermayeden yana" dedi.

Yayın Tarihi: 16/04/21 23:50
okuma süresi: 2 dak.
Ercan'ın ciro paylaşımı askıya alındı... Barçın: "UBP'nin siyasi tercihi halktan değil büyük sermayeden yana"
Sosyal Medya
A- A A+

Bakanlar Kurulu, Ercan Havaalanı’nın işletmesinden kaynaklanan ciro paylaşımının bir yıl askıya alınmasına karar verdi.

Söz konusu karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararın yayımlanmasının ardından aktivist-ekonomist Devrim Barçın, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak,"Esnafımız kan ağlarken onlara vergi ödemelerine yönelik en ufak bir kolaylık sağlamayıp, 'paramız yok ne yapalım' diyen UBP-DP-YDP Hükümeti'nin, büyük sermayeye çektiği kıyağa bakın dostlar... Hep dediğim gibi. Bu ülkede kaynak vardır, UBP'nin siyasi tercihi halktan değil büyük sermayeden yanadır" sözleriyle tepki gösterdi.

Bakanlar Kurulu’nun konuya ilişkin kararı şöyle:

“Bakanlar Kurulu, İdare ve Bakanlık Yetkilileri ile Görevli Şirket Yetkilileri tarafından imzalanacak önergeye ekli 'KKTC Ercan Havaalanının İşletme Haklarının Devredilmesine İlişkin İşletme Hakkı Devri Sözleşmesine Ek Sözleşme No: 04’ün imzalanmasın hususunda Maliye Bakanlığı ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığının yetkili kılınmalarına ve 'KKTC Ercan Havaalanının İşletme Haklarının Devredilmesine İlişkin İşletme Hakkı Devri Sözleşmesi' (Esas Sözleşme) ile 'KKTC Ercan Havaalanının İşletme Haklarının Devredilmesine İlişkin İşletme Hakkı Devri Sözleşmesine Ek Sözleşme No:1' kapsamındaki Ciro Paylaşım Bedeli ödemelerinin, 'Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havaalanının İşletme Haklarının Devredilmesine İlişkin Devir Sözleşmesi’nin 11. Maddesi “Mucbir Sebepler' kapsamında kararın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 1 (bir) yıl süreyle askıya alınmasına ve bu sürede tahakkuk eden paylaşıma konu ciro bedelinin kararın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarih takip eden 1 (Bir) yılın sonundan itibaren 2 (iki) içerisinde aylık eşit taksitlerle ödenmesine karar verdi.”

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör