İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Demokratik El-Sen İnisiyatifi’nden ek protokole sert tepki

Demokratik El-Sen İnisiyatifi’nden ek protokole sert tepki

Demokratik El-Sen İnisiyatifi, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) ile kurum yönetimi arasında Toplu İş Sözleşmesi‘ne (TİS) ek olarak imzalanan protokole sert çıktı.

Yayın Tarihi: 29/11/21 19:10
okuma süresi: 3 dak.
Demokratik El-Sen İnisiyatifi’nden ek protokole sert tepki
A- A A+

Yazılı açıklamada bulunan İnisiyatif, KIB-TEK ile El-Sen arasında Ekim ayında imzalanan ek protokolle, 12 Mayıs 2021 tarihli TİS’in tadil edildiğini ve eklenen anti-demokratik bir maddeyle, kurumla ilgili belgelerin kurum dışından kişilerle ve/veya sosyal medyada paylaşılmasının, geçici olarak görevden çıkarılmayı gerektiren bir disiplin suçu kapsamına alındığını belirtti.

Açıklamada, Toplu İş Sözleşmesi’nin disiplin kurulu başlığı altında yer alan 47’nci maddesinin ‘geçici olarak görevden çıkarma kuralları’ başlığına yapılan ek de paylaşıldı.

Ek madde:

KIB-TEK’e giriş yapılıp kayda alınan ve/veya kurum adına gelmiş olan fakat henüz kayda girmemiş herhangi bir belgenin ve/veya her halükarda kurum ile ilgili olan bir belgenin dijital olarak ve/veya fotokopi ve/veya fotoğraf olarak kopyasının alınıp kurum dışında herhangi bir gerçek ve/veya tüzel kişi ile ve/veya sosyal medyada paylaşmak”

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“El-Sen yönetimi, Toplu İş Sözleşmesi’nde yapılan bu tadilata onay vererek, bir anlamda KIB-TEK bünyesinde meydana gelmesi muhtemel her türlü usulsüzlüğün kamuoyundan saklanması girişimine destek vermiştir.

Kurumun sahibi halktır ve halkın, kurum bünyesinde olun bitenden haberdar olması en doğal hakkıdır.

Halkın bilgisiz kalması, kimin çıkarınadır? Halkın denetiminden niye korkulmaktadır?

Kurum yönetimi neyi gizleme peşindedir? Bugüne kadar altına imza attıkları icraatlara bakıldığında karneleri kırık notlarla dolu olan kurum yönetiminin talep ettiği karartmayı kabul eden EL-SEN başkanı ve genel sekreteri, neden böylesine çirkin ve kötü niyetli bir ittifakın içerisine girmiştir?

Demokratik El-Sen İnisiyatifi olarak bunun kabul edilemez olduğunu belirtir, sendika yönetimini bu anti-demokratik uygulamanın ortadan kaldırılması için gerekli girişimi yapmaya çağırırız”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#inbox #gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.