İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Kıbrıs Postası’na konuşan CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın: “Sandıklara sahip çıkarak yurdumuzu kurtaralım”

Kıbrıs Postası’na konuşan CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın: “Sandıklara sahip çıkarak yurdumuzu kurtaralım”

Kıbrıs Postası’na konuşan CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, “Umutsuzluğa kapılmadan ve hep birlikte başarabileceğimizi hiç aklımızdan çıkarmadan, CTP’ye mühür vuralım, güçlü irademizi sandığa yansıtalım. Sandıklara sahip çıkarak yurdumuzu kurtaralım.” dedi.

Yayın Tarihi: 22/01/22 14:32
okuma süresi: 3 dak.
Kıbrıs Postası’na konuşan CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın: “Sandıklara sahip çıkarak yurdumuzu kurtaralım”
VATAN Mehmet
A- A A+

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, Kıbrıs Postası’na konuştu.

Erdoğan Sorakın, “Umutsuzluğa kapılmadan ve hep birlikte başarabileceğimizi hiç aklımızdan çıkarmadan, CTP’ye mühür vuralım" dedi.

“İRADEMİZLE YA DEĞERLERİMİZE VE GÜZEL  YURDUMUZA SAHİP ÇIKACAĞIZ YA DA…”

Sorakın şöyle konuştu;

“Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle birlikte başlayan süreçte Kıbrıs sorununda, Anayasa ve yasalara uyumda, yargı bağımsızlığında, demokraside, ekonomide, sosyal ve kültürel yaşamda çok ciddi sorunlar yaşadık. Plansızlık, programsızlık ve iş bilmezlik nedeniye esnafımız, iş insanlarımız, ve emeği ile geçinen insanlarımız kaderlerine terk edildi. Alım gücümüz büyük oranda geriledi. Ekonominin çarkları durdu. Binlerce iş yeri kapanırken, on binlerce insanımız işsiz kaldı. Halkımız ekonomik sorunlarla boğuşurken ihmalkarlık ve rant kavgaları nedeniyle karanlıklara mahkum edildik.

“UBP ZİHNİYETİ HALKI  DÜŞÜNMEDİ”

Malum zihniyet olan UBP zihniyeti ise kurultayla, eşe dosta mevki ve rant dağıtmakla meşgul oldu.  Halkı hiç düşünmedi. Çalışanlarımızın, emeklilerimizin, sosyal yardım, engelli yardımı alan insanlarımızın hayat pahalılığı ödeneğini dondurmaya, yasa değişiklikleri ile kazanılmış haklarımız budanmaya, örgütlü yapılarımızı dağıtmaya çalıştı.

Son bir yılda Meclis doğru dürüst çalıştırılmaz ve yasa yapılamazken 70’in üzerinde ve birkısmı Anayasa’ya aykırı olan yasa gücünde kararnamelerle var olan kuralları değiştirmeye, antidemokratik uygulamalarla ülkeyi yönetmeye çalıştı. Bu anlayışla demokratik yapımız da hukuk sistemimiz de  ağır yaralar aldı.

Aslında, alım gücü oldukça gerilemiş, temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak düzeye gelmiş, örgütsüzlüğünden dolayı ses çıkaramayan, sosyal ve kültürel yapısı gerilemiş, iradesi yok edilmiş, tamamen bağımlı, itaat eden, silik, özne olmaktan çıkmış bir yapı oluşturulmaya çalışılıdı. Bunu önlemek ve malum zihniyete dur demek bizim elimizde…

“İRADEMİZLE YA DEĞERLERİMİZE VE GÜZEL  YURDUMUZA SAHİP ÇIKACAĞIZ YA DA…”

Hep birlikte yarın  önemli bir sınav vereceğiz. İrademizle ya değerlerimize ve güzel  yurdumuza sahip çıkacağız, ülkemizde barışın, demokrasinin, insan haklarının, sosyal adaletin hakim kılınmasını sağlayacağız, ya da bulunduğumuz noktanın daha da gerisine gideceğiz.

Umutsuzluğa kapılmadan ve hep birlikte başarabileceğimizi hiç aklımızdan çıkarmadan, CTP’ye mühür vuralım,  güçlü irademizi sandığa yansıtalım. Sandıklara sahip çıkarak yurdumuzu kurtaralım.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör