İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

CTP Genel Başkanı Erhürman: Yaşanan olaylar ülkedeki güvenlik algısını ciddi biçimde yaralamıştır

CTP Genel Başkanı Erhürman: Yaşanan olaylar ülkedeki güvenlik algısını ciddi biçimde yaralamıştır

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, Halil Falyalı ve Murat Demirtaş cinayetinin ardından yaptığı paylaşımda, “Kıbrıs Türk halkı, hukuk devleti ilkesi ve temel insan hak ve özgürlükleri çerçevesinde, güven içinde, dünyalı bir halk olarak yaşamayı hak etmektedir ve bu yolda hepimize büyük görev düşmektedir” dedi.

Yayın Tarihi: 09/02/22 12:55
okuma süresi: 3 dak.
CTP Genel Başkanı Erhürman: Yaşanan olaylar ülkedeki güvenlik algısını ciddi biçimde yaralamıştır
Sosyal Medya

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman Halil Falyalı ve Murat Demirtaş cinayeti ardından sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “daha önce meydana gelen silahlı saldırıların ardından dün gece gerçekleştirilen menfur cinayet bir yanda geride başsağlığı ve sabır dilediğimiz yaslı aileler bırakmış, diğer yandan ülkedeki güvenlik algısını ciddi biçimde yaralamıştır” yorumunda bulundu.

Paylaşımında, Kıbrıs Türk halkının, var olan sıkıntılarının yanında bir de korku iklimine hapsedilmeyi, güvensizlik kriziyle karşı karşıya bırakılmayı hak etmeyip bunu reddettiğini belirten Erhürman, resmi makamların tüm unsurlarıyla halkın doğru bilgiye ulaşmasının sağlanması ve bu olayların en erken zamanda aydınlatılması için ellerinden gelen her türlü çabayı göstermesi gerektiğini ifade etti.

Erhürman paylaşımında “yaşanan olayların, aynı zamanda, ülkedeki güvenlik teşkilatlanmasının, bu teşkilatın işlevlerinin ve donanımının hızla yeniden gözden geçirilmesi ve Kıbrıs Türk halkının uluslararası toplum ve uluslararası hukukla buluşturulması ihtiyacını bir kez daha ortaya koymuştur” ifadelerini kullandı.

CTP Genel Başkanı Erhürman’ın paylaşımı;

Daha önce meydana gelen silahlı saldırıların ardından dün gece gerçekleştirilen menfur cinayet bir yanda geride başsağlığı ve sabır dilediğimiz yaslı aileler bırakmış, diğer yandan ülkedeki güvenlik algısını ciddi biçimde yaralamıştır.

Önemli sıkıntılarla karşı karşıya olan Kıbrıs Türk halkı, var olan sıkıntılarının yanında bir de korku iklimine hapsedilmeyi, güvensizlik kriziyle karşı karşıya bırakılmayı hak etmemekte, reddetmektedir.

Resmi makamların, Cumhurbaşkanlığı'ndan başlayarak en alttaki güvenlik birimlerine kadar tüm unsurlarıyla halkın doğru bilgiye ulaşmasının sağlanması ve bu olayların en erken zamanda aydınlatılması için ellerinden gelen her türlü çabayı göstermesi gerekmektedir.

Yaşanan olaylar, aynı zamanda, ülkedeki güvenlik teşkilatlanmasının, bu teşkilatın işlevlerinin ve donanımının hızla yeniden gözden geçirilmesi ve Kıbrıs Türk halkının uluslararası toplum ve uluslararası hukukla buluşturulması ihtiyacını bir kez daha ortaya koymuştur.

Kıbrıs Türk halkı, hukuk devleti ilkesi ve temel insan hak ve özgürlükleri çerçevesinde, güven içinde, dünyalı bir halk olarak yaşamayı hak etmektedir ve bu yolda hepimize büyük görev düşmektedir.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.