İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Özersay: "UBP'yi menfaat için destekleyenler bile menfaat bulamayacak hale geliyor"

Özersay: "UBP'yi menfaat için destekleyenler bile menfaat bulamayacak hale geliyor"

HP Genel Başkanı Özersay, "Menfaat için deskleyenler bile menfaat bulamayacak hale geliyor" diyerek, UBP'nin hükümette kalma pahasına kendi genel başkanını bir kalemde harcadığını ifade etti.

Yayın Tarihi: 10/05/22 11:26
okuma süresi: 3 dak.
Özersay: "UBP'yi menfaat için destekleyenler bile menfaat bulamayacak hale geliyor"
A- A A+

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, Kıbrıs Postası TV'de Gökhan Altıner'in sunduğu "Sabah Postası" programına konuk olarak gündeme ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. 

Hükümet kurma görevinin dün akşam İçişleri Bakanı Ünal Üstel'e verilmesiyle ilgili konuşan Özersay, "Bazı şeyler o kadar açık bir biçimde herkesin gözü önünde ceyran ediyor ki" diyerek, "Eskiden bazı şeylerin perde gerisinin ne olduğunun yorumunu yapardık. Ama şimdi durumu anlatmamıza gerek yok. Herkesin gözü önünde bütün çıplaklığıyla cereyan ediyor ve bundan mutlu olanlar da var" ifadelerini kullandı.

"YAŞANANLAR TEK SEBEPTEN KAYNAKLANMIYOR" 

Yaşananların tek bir sebepten kaynaklanmadığını söyleyen Özersay, "Sadece Türkiye'nin müdahalesinden kaynaklandığını düşünenler var, öyle değil aslında. Türkiye ile kurulan ilişkinin bu halinden UBP yöneticileri ve vekilleri memnunur. Bunu olağan bir yöntem olarak içselleştirdiler" dedi.  

"SEÇMİŞ OLDUĞUNUZ İSMİ 2 AYIN İÇİNDE SİLOİP AYMAK İÇİNİZE SİNİYOR MU?" 

Dünkü Meclis oturumunda, UBP'li vekillere "Seçmiş olduğunuz, yanında yürüdüğünüz ismi 2 ayın içinde silip atmak, bir kenara koymak içinize siniyor mu" diye sorduğunu ifade eden Özersay, "UBP kendi başkanını değiştirmeye karar verebilir, bunun yolu yöntemi bellidir. Bir kurultayda değiştirirsiniz. Bunun dışında bir başka yöntem yoktur" şeklinde konuştu. 

"UBP HÜKÜMETTE KALMAK PAHASINA KENDİ GENEL BAŞKANINI HARCADI" 

UBP'nin hükümette kalma pahasına kendi genel başkanını bir kalemde harcadığını söyleyen Özersay, sözlerine şöyle devam etti: 

"UBP'li yöneticilerin bir bölümü ile vekillerinin bir bölümü, bir gecede en yakın yol arkadaşlarını satmaktan, en yakın yol arkadaşlarını kıskanıp Bizans oyunlarıyla devirmekten, üzerini çizmekten bir adım geri durmuyorlar, bunu normal görüyorlar." 

"MENFAAT İÇİN DESTEKLEYENLER BİLE MENFAAT BULAMAYACAK HALE GELİYOR" 

UBP'nin hükümete gelmesi halinde "menfaatlerden yararlanabilirim" diyen bir kesimin olduğunu ifade eden Özersay, "O kesim bile görüyor ki UBP Hükümete gelse bile tutunamıyor. UBP içinde artık güçlü bir liderlik kalmadığı için vekilleri ve Bakanlar Kurulunu bir arada tutmak neredeyse imkansız bir hale geldi. Entrikanın, ayak oyununun, menfaat kavgasının bu kadar çok olduğu bir partide, hükümet de olsa hükümet olarak kalamıyor. Menfaat için deskleyenler bile menfaat bulamayacak hale geliyor" şeklinde konuştu. 

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör