İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

GSM operatörleri 4 yıl sonra yüzde 20’ler seviyesinde zam yaptı

GSM operatörleri 4 yıl sonra yüzde 20’ler seviyesinde zam yaptı

Kıbrıs Postası'na konuşan Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, üretim maliyetlerinin son 4 yılda inanılmaz düzeye ulaştığını söylerken, Kuzey Kıbrıs Turkcell Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Ali Gürler ise artan maliyetler ve sektörümüzdeki girdilerin döviz olması dolayısı ile fiyat revizyonunun kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Yayın Tarihi: 14/05/22 17:05
okuma süresi: 3 dak.
GSM operatörleri 4 yıl sonra yüzde 20’ler seviyesinde zam yaptı

GSM operatörlerinin paket fiyatlarına yaptığı zam sonrası, operatör yetkilileri, konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na konuştu.

TANPINAR: 4 YILDAN BU YANA FİYATLAR DEĞİŞMEDİ

Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, 2018 yılından bu yana GSM azami fiyat tarifesi belirleyen ilgili bakanlığın TÜFE/TEFE’yi dikkate alarak her 6 ayda bir yapılması gereken düzenlemeyi, 4 yıldan bu yana değiştirmediğini kaydetti.

“GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ YÜZDE 20’LER SEVİYESİNDEKİ DÜZENLEMELER OLMASI GEREKENİN ALTINDA”

Paket fiyatları diye nitelendirilen ücretlendirmelerin, 2018 yılından bu yana yürürlükte olan standart tarifenin fiyat listesindeki rakamların altında olmak zorunda olduğunun altını çizen Tanpınar, 2018 rakamları altında kalmak kaydı ile fiyat düzenlemeleri yapıdığını belirtti.

Üretim maaliyetleri son 4 yılda inanılmaz düzeye ulaştığını söyleyen Tanpınar,  “Gerçekleştirdiğimiz yüzde 20'ler seviyesindeki düzenlemeler olması gerekenin fiyatların hala çok altındadır.” dedi.

Elektrik, akaryakıt zamları ve dövizdeki inaılmaz yükselişin doğrudan GSM hizmetlerinin üretim maaliyetlerini de ciddi şekilde etkilediğini kaydeden Tanpınar, bu nedenle tüm sektörlerle birlikte dayanılması zor bir dönemin hep birlikte yaşandığını kaydetti.

GÜRLER: FİYAT REVİZYONU KAÇINILMAZ OLDU

Kuzey Kıbrıs Turkcell Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Ali Gürler ise birçok alanda olduğu gibi GSM sektöründe maliyetlerin arttığını ve sektör girdilerin döviz olması dolayısı ile fiyat revizyonun kaçınılmaz olduğunu belirtti.

“Müşterilerimizin artan zamlardan korunması ve dönem içindeki artıştan etkilenmemesi için de sabit fiyat garantisi sunmaktayız.” diyen Gürler, kontratlı bir pakette olmayı tercih eden müşterin ülkede yaşanan enflasyon artışlarından veya artan maliyetlerden hiç etkilenmeden kontrat süresi boyunca sabit fiyat garantisi ile kullanım yapabildiğini söyledi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.