İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

E-Devlet konusunda iki yasa Genel Kurul’da…

E-Devlet konusunda iki yasa Genel Kurul’da…

E-Devlet konusundaki iki yasanın Meclis Genel Kuruluna sevk edilmesinin ardından konu hakkında Kıbrıs Postası’nı bilgilendiren ilgili komite üyesi UBP Milletvekili Hasan Küçük, E-Devlet sisteminin verimliliği artıracağını söyledi.

Yayın Tarihi: 13/06/22 10:49
okuma süresi: 3 dak.
E-Devlet konusunda iki yasa Genel Kurul’da…

Cumhuriyet Meclisi, Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi, UBP Milletvekili Yasemi Öztürk Başkanlığında dün toplandı.

Toplantıda, E-Devlet konusunda iki yasa tasarısı onaylanarak, Genel Kurul’a sevk edildi. Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre, komite, gündeminde bulunan “Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Arasında E-Devlet Projesinin Yürütülmesine İlişkin Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunmasına İlişkin (Onay) Yasa Tasarısı” ve “KKTC Hükümeti ile TC Hükümeti Arasında E-Devlet Hizmetlerinin gerçekleştirilmesine İlişkin İş birliği Protokolünün Onaylanmasının Uygun Bulunmasına İlişkin (Onay) Yasa Tasarısı”nı ele aldı.

Komite, söz konusu yasa tasarılarını oy çokluğu ile onaylayarak, Genel Kurul’a sevk etti. UBP Milletvekili Yasemi Öztürk başkanlığında toplanan Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi toplantısına, CTP Milletvekili Komite Başkan Vekili Ongun Talat, Komite Üyesi UBP Milletvekilleri Sadık Gardiyanoğlu, Fırtına Karanfil ve CTP Milletvekili Ürün Solyalı katıldı.

Toplantıda, UBP Milletvekili Hasan Küçük ve CTP Milletvekili Salahi Şahiner de yer aldı. Komite toplantısına davetli olarak, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan Feride Gözek ve E-Devlet Yürütme Kurulu Başkanı Suat Yeldener de katılarak, görüş ve önerilerini komiteye aktardı. 

KÜÇÜK: BU SİSTEM BİZE ANBEAN VERİMLİLİK KATACAK

Konu hakkında Kıbrıs Postası’nı bilgilendiren ilgili komite üyesi UBP Milletvekili Hasan Küçük, E-Devlet Projesi'nin 2001 yılından beri Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında dijitale dönüşümü destekleyen bir proje olduğunu, bu projenin biraz hantallaştığını ifade ederek, “E-Tapu denildiği zaman tüm tapu işleri sistemden yapılabilmelidir” dedi.

Belediye reformu için ise maliye yapısındaki ve bünyesindeki tüm bilgileri almak istediklerini söyleyen Küçük, tüm bilgilerin kağıt üzerinde geldiğini vurguladı. “Bu sistem bize anbean verimlilik katacak” ifadelerini kullanan Küçük, bu maddelerin her zaman olduğunu ama yasal bir mevzuatının olmadığına dikkat çekerek, "artık var..." dedi. Küçük, “Şu anki hedefimiz kendi insanımızı entegre etmek” diyerek "E-Devlet projesi son yılların en önemli projesi" vurgusu yaptı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.