İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Tufan Erhürman: Yakıt sıkıntısı yoksa hukuka aykırı kararları neden aldınız?

Tufan Erhürman: Yakıt sıkıntısı yoksa hukuka aykırı kararları neden aldınız?

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, "Bakanlar Kurulu, 3 Temmuz tarihinde, "Teknecik'teki yakıt stokunun 1 Temmuz tarihi itibarıyla üç gün içinde tükenmek üzere olması nedeniyle" isimlerini belirtiği iki şirketten akaryakıt alınmasını karara bağlıyor. Bugün ise Sn. Ünal Üstel "yakıt sıkıntısı yok" diye açıklama yapıyor! Yakıt sıkıntısı yoksa bu hukuka aykırı kararları neden aldınız?” diye sordu.

Yayın Tarihi: 04/07/22 23:29
okuma süresi: 3 dak.
Tufan Erhürman: Yakıt sıkıntısı yoksa hukuka aykırı kararları neden aldınız?
A- A A+

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, elektrik kesintilerine tepki gösterdi.

CTP Genel Başkanı Erhürman, “Bakanlar Kurulu, 3 Temmuz tarihinde, "Teknecik'teki yakıt stokunun 1 Temmuz tarihi itibarıyla üç gün içinde tükenmek üzere olması nedeniyle" isimlerini belirtiği iki şirketten akaryakıt alınmasını karara bağlıyor. Bugün ise Sn. Ünal Üstel "yakıt sıkıntısı yok" diye açıklama yapıyor! Yakıt sıkıntısı yoksa bu hukuka aykırı kararları neden aldınız?” diye sordu.

Tufan Erhürman, KIB-TEK’ten sorumlu Maliye Bakanı Sunat Atun’un 10 gün izinli olduğuna da işaret ederek, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun vekaleti almayı reddetiğine işaret etti.

Erhürman, “Vekalet nedense Enerji Bakanı Sn. Amcaoğlu'na ya da daha önce bu görevi yapmış Sn. Taçoy'a değil, Turizm Bakanı Sn. Fikri Ataoğlu'na bırakılmış! Ama Bakanlar Kurulu kararı çıktığına göre bütün bakanların kararın altında imzası var. Bir tek bakanın imzası olmasa Bakanlar Kurulu kararı çıkmaz!” ifadelerini kullandı.

“ŞİMDİ NEYE YANALIM?”

Erhürman, açıklamasının devamında ise şunları söyledi:

“Şimdi neye yanalım?

  1. Maliye de, KIB-TEK de ciddi sorunlarla boğuşurken bakan Atun'un 10 gün izin almasına mı?
  2. KIB-TEK'te yakıt olmadığı Bakanlar Kurulu kararında yazıyorken Sn. Üstel'in var demesine mi?
  3. Yakıt hukuka uygun yollarla alınabilecekken, önce hukuka aykırı bir yasa gücünde kararnameyle, sonra da hukuka aykırı bir Bakanlar Kurulu kararıyla yakıt temin edilmeye çalışılmasına mı?
  4. Bakanlar Kurulu'ndaki vekalet sorunlarından anlaşılabileceği gibi ülkeyi karanlığa mahkum eden bu ciddi sorun karşısında bile birlik olamayan bir "bakanlar kurulu" bulunmasına mı?
  5. Ortada bir Bakanlar Kurulu kararı olduğuna ve Bakanlar Kurulu kararları tüm bakanların imzasıyla alındığına göre, karara karşı olduğunu söyleyen veya ima eden bakanların da kararı imzalamasına mı?

Aslında bunların hiçbirine! Bu sıkıntı nedeniyle sağlık sorunları yaşayan insanlarımıza, bebekli, çocuklu ailelerimize, üretemeyen üreticimize ve 2022'de bu sorunları yaşamak zorunda bırakılan Kıbrıs Türk halkının karanlığa mahkum edilmesine yanalım hep birlikte! Yanalım ki kimlerin bizi ne hallere düşürdüğünü bir daha hiç unutmayalım!”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör