İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

AKSA FOTOFEST Fotoğraf Yarışması'nın şartnamesi duyuruldu

AKSA FOTOFEST Fotoğraf Yarışması'nın şartnamesi duyuruldu

Hayatını kaybeden fotoğraf sanatçısı Nevin Yüksek anısına gerçekleşecek olan AKSA FOTOFEST isimli fotoğraf yarışmasının şartnamesi Ezic Lefkoşa Kahvaltı Salonu'nda basın açıklaması yapılarak duyuruldu.

Yayın Tarihi: 11/08/22 11:00
Güncelleme Tarihi: 11/08/22 15:50
okuma süresi: 4 dak.
AKSA FOTOFEST Fotoğraf Yarışması'nın şartnamesi duyuruldu

KKTC’de düzenlenen AKSA Fotofest Fotoğraf Yarışması’nın yedincisi, bu yıl hayatını kaybeden değerli fotoğraf sanatçısı Nevin Yüksek’e adanarak, bugün gerçekleştirilen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. 

Yarışma koordinatörü Zekai Altan, yarışma komite üyesi Veysi Soyer, Aksa Enerji Kurumsal İletişim Temsilcisi Burak Öktem, fotoğraf dernekleri temsilcileri ve basın mensuplarının katılımıyla düzenlenen basın toplantısında yarışma konuları ve katılım koşulları hakkında bilgi verildi.

Aksa Enerji sponsorluğunda, ,iki kategoride renkli ve siyah beyaz fotoğraflarla katılım sağlanabilecek yarışmada, “Kıbrıs geleneksel el işleri ve/veya Kıbrıs geleneksel mutfağı” ve “Serbest Konu” kategorileri bulunuyor.

Dijital eserlerle başvuru kabul edecek olan yarışmaya katılmak isteyenler, eserlerini www.aksaenerjikibris.com internet sitesindeki başvuru formu üzerinden gönderebilecekler.

Basın toplantısını takiben eser kabulüne başlanan 7. AKSA Fotofest Fotoğraf Yarışması’nda son başvuru 15 Eylül 2022 tarihi olarak açıklandı. 19 Eylül’de seçici kurul fotoğrafları değerlendirecek ve sonuçlar 21 Kasım’da düzenlenecek sergide açıklanacak.

Her iki kategoride birinci gelenlere 5 bin TL, ikinci gelenlere 3 bin TL, üçüncü gelenlere de 2 bin TL ödül verilecek.

ALTAN: SERGİYİ TÜRKİYE VE AFRİKA’DA AÇMAYI HEDEFLİYORUZ

Bu seneki yarışmanın can alıcı noktasının fotoğraf sanatçısı Nevin Yüksek anısına yapılıyor olmasının olduğunu kaydeden yarışma koordinatörü Zekai Altan,  amaçlarının, sanatsal  çalışmaları teşvik etmek ve  Nevin Yüksek anısını yaşatmak  olduğunu söyledi.

Altan, AKSA Fotofest ile kapsamlı bir şartname hazırladığını ve bu organizasyon için 5 büyük derneğin desteği ile hayata geçirdikleri belirtti.         

SOYER:  NEVİN YÜKSEK ANISINA YAPILMASI ÇOK ANLAMLI

Komite üyesi Veysi Soyer, bu seneki yarışmanın Nevin Yüksek anısına yapılıyor olmasının kendilerinin  çok mutlu ettiğini ifade etti.

Yarışmaya katılacak eserlerin önceden herhangi bir yarışmada ödül almamış olması veya gerçeklik duygusunu kaybetmeden küçük müdahalelerin kabul edileceğinin altını çizen Soyer, yarışmanın şuan itibariyla başladığını ve web sayfasında aktif olarak ulaşılabileceğini kaydetti.

ÖKTEM: FOTOĞRAF SANATINA DEĞER KATMAYA DAVAM EDİYORUZ

Yaratıcılık ve Kıbrıs’ın değerlerinin bir araya gelerek fotoğraf sanatıyla gözler önüne serildiği Fotofest’in yine pek çok paydaşı ile ortak bir platformda buluşturmanın heyecanını yaşadıklarını kaydeden Öktem, “Güzel Kıbrıs’ımızın fotoğraf sanatının gelişimine destek vermek ve sanat ortamına değer katmak amacıyla düzenlediğimiz yarışmamız aracılığıyla bu yıl yine Kıbrıslı sanatseverleri pek çok sanatçıyla ve eserle tanıştıracağız” şeklinde yarışmanın amacını ifade etti.  Aksa Enerji olarak Fotofest ile sanatı ve sanatçıyı desteklemenin yanı sıra fotoğraf sanatına bir ömür vermiş üstatları da unutmamayı borç bildiklerini kaydeden Ökten, bu bağlamda 7. Aksa Fotofest Fotoğraf Yarışması’nı bu yıl aramızdan ayrılan değerli fotoğraf sanatçısı Nevin Yüksek’in anısına düzenlendiğini açıkladı.

 

A. KIBRIS GELENEKSEL EL İŞLERİ VE/VEYA KIBRIS GELENEKSEL MUTFAĞI: RENKLİ/ SİYAH - BEYAZ

1. Birincilik ödülü 5.000,00 TL

2. İkincilik ödülü 3.000,00 TL

3. Üçüncülük ödülü 2.000,00 TL

B. SERBEST RENKLİ/ SİYAH - BEYAZ

1. Birincilik ödülü 5.000,00 TL

2. İkincilik ödülü 3.000,00 TL

3. Üçüncülük ödülü 2.000,00 TL

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.