İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Oğuzhan Hasipoğlu: Belediyeler Reformu konusunda endişe edilecek bir şey yok

Oğuzhan Hasipoğlu: Belediyeler Reformu konusunda endişe edilecek bir şey yok

UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, Belediyeler Reformu'nun görüşüldüğü süreçte inanılmaz bir bilgi kirliliği yaratıldığını ifade ederek, bu konuda endişe edilecek bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

Yayın Tarihi: 23/08/22 11:58
Güncelleme Tarihi: 23/08/22 12:34
okuma süresi: 4 dak.
Oğuzhan Hasipoğlu: Belediyeler Reformu konusunda endişe edilecek bir şey yok

Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ adlı programa Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili ve Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, konuk olarak katıldı.

Hasipoğlu, Belediyeler Reformu’nun belediye sayısını azaltmak ve daha etkin yerel yönetimlerin yaratılması için gerekli olduğunu dile getirerek, bu konuda herkesin hem fikir olduğunu söyledi.

2010 yılından beri reform ile ilgili emekler olduğuna değinen Hasipoğlu, UBP’nin iktidar olduğu dönemde bu reformun hayata geçmesi gerektiğinin kararını aldıklarını belirtti.

“YARGIYA VEYA SOKAKLARA TAŞIMANIN BİR ANLAMI YOK”

Belediyeler Reformu’nun herkesin olması gerektiğini savunduğu bir reform olduğunu dile getiren Hasipoğlu, konuyu yargıya veya sokaklara taşımanın bir anlamı olmadığını ifade etti.

Anayasa’ya göre seçimlerin dört yılda bir yapıldığını söyleyen Hasipoğlu, Haziran ayında seçimlerin yapılmamasının, reformun yetişmemesine bağlı geliştiğine değindi. Hasipoğlu, 27 Kasım tarihini önererek Meclis’ten geçirdiklerini kaydetti. Anayasanın ihlal edilmiş veya 4-5 ay geciktirilmiş olabileceğini ifade eden Hasipoğlu, “Ama neden geciktik?” sorusunu sordu.

“HAZİRANDA SEÇİMİN YAPILMASINI NASIL BEKLERSİNİZ?”

Konu ile ilgili uzlaşıya varıldığını ve Mayıs ayında raporları sunacak bir komite oluşturulduğunu söyleyen Hasipoğlu, “Haziranda seçimin yapılmasını nasıl beklersiniz?” diye sorarak, kriterlerinde uzlaşıyla belirlendiğini hatırlattı.

Hasipoğlu, bütün bu süreçte inanılmaz bir bilgi kirliliği yaratıldığını dile getirerek, endişe edilecek bir durum olmadığını ifade etti. Bütün Sivil Toplum Örgütleri’nin ve sendikaların görüşleri alınarak 51/95 sayılı yasanın çalışmasının yapıldığından bahseden Hasipoğlu, muhalefetten biraz daha yapıcı olmasını beklediğini de söyledi.

Kıbrıs konusu ile ilgili de konuşan Hasipoğlu, yakın zamanda konuya dair bir görüşme yaşanmayacağını kaydetti. Hasipoğlu, KKTC ile tekrar müzakereye başlayabilmeleri için Güney Kıbrıs’ın bu zemin içerisine girmeleri gerektiğini ifade etti.

“ÖNCE BİZİM DE SİZİN KADAR EGEMEN OLDUĞUMUZU KABUL EDİN”

Hasipoğlu, “Bizimle müzakereye başlamak için önce bizim de sizin kadar egemen olduğumuzu kabul edin, Kıbrıs Türk halkının yaşamını, ekonomik ilişkilerini, dünya ile temasını engellemek için elinden gelen çabayı gösteriyorlar, bu düşmanlıktır” dedi.

“BİZİM SPORCULARIMIZ ULUSLARARASI YARIŞMALARDA BAYRAK AÇMA HASRETİ İÇERİSİNDEDİR”

Kıbrıslı Türk yüzücü Doğukan Ulaç’ı, Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda elde ettiği 1’inciliği için tebrik eden Hasipoğlu, bayrağı açtıktan sonra tekrar koyulmasının hoş olmadığını ve bir iletişimsizliğin söz konusu olduğunu söyledi. Hasipoğlu, “Bizim sporcularımız uluslararası yarışmalarda bayrak açma hasreti içerisindedir...” dedi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.