İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Hasan Küçük: Personelleri ilgilendiren Personel Yasası’nı hayata geçireceğiz

Hasan Küçük: Personelleri ilgilendiren Personel Yasası’nı hayata geçireceğiz

UBP Milletvekili Hasan Küçük, Belediyeler Reformu ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Yasaların öncelik sırasına göre, personelleri ilgilendiren Personel Yasası’nı hayata geçireceğiz.” dedi.

Yayın Tarihi: 31/08/22 09:35
okuma süresi: 3 dak.
Hasan Küçük: Personelleri ilgilendiren Personel Yasası’nı hayata geçireceğiz

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Hasan Küçük BRT’de yayınlanan ‘Manşet +’ programında katılarak, Belediyeler Reformu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“KAYNAK VERİMLİ KULLANILMALI”

Pandemi dolayısıyla yeni öğreti sürecinden geçildiğini belirten Hasan Küçük, “Sektörlerdeki kaynaklar, verimli kullanılması için belli başlı düzenlemelere gidilmeli. Yeni dünya düzeninde kaynak düzenlemesi yapmak gerekirse ortak tüketim alanlarını ve karar alma sürecinde de katılımcılığı konuşmalıyız.” dedi.

UBP’nin görev bilinciyle hareket ettiğini kaydeden Küçük, “Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Belediyeler Reformu’na ilişkin yöntemlerini hayata geçirmesi için iktidara gelmeyi beklememeli. Daha fazla zaman kaybı yaşayamayız, erteleme olmamalı.” dedi.

“HER PARTİNİN FARKLI YÖNTEMLERİ VAR”

Küçük, Belediyeler Reformu ile ilgili her partinin farklı yöntemleri olduğunu ifade ederek, yasanın en son komite, meclis ve Anyasa ile hayata geçeceğini belirtti.

Muhalif partilerin, ‘Belediyeler Reformu’nun yeterince savunulmadığını’ söylediklerini ifade eden Küçük, “Sürekli aynı şeyler konuşuluyor. Tartışılan şeyler sonuç odaklı değilse bir önemi yok.” dedi.

“EOKA’NIN YAPMADIĞINI UBP BU ÜLKEYE YAPTI”

Küçük, bazı kesimler tarafından ‘EOKA’nın yapmadığını UBP bu ülkeye yaptı’ gibi eleştirilerin yapıldığını belirterek, yapılan eleştirilerin yanlış olduğunu söyledi.

“REFORM BİR SÜREÇTİR”

Koronavirüs pandemisi ile ekonomik, sosyal anlamda bu sürecin atlatılacağını belirten Küçük, “Siyaset, bir kumun içerisinde gül yetiştirmektir. Yerel Yönetimlerde yerelden başladığını savunuyoruz. Uluslararası yapılan yerel reform süreçlerini de inceledik ve belgeleri sunduk. Reform bir süreçtir. 18 belediye sayısını belirleyerek reform olduğunu söyleyemeyiz. Reform bir süreçtir.” dedi.

Belediyelerin Birleştirilmesine İlişkin (Özel) Yasa Tasarısı ile ilgili hergün çalışmalar yapıldığına değinen Küçük, “Hayata geçirlen yasalar ile toplumsal barışın sağlanabileceğini düşünüyorum.“ dedi.

“PERSONEL YASASI’NI HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

4’lü hükümet döneminde Personel Yasası’nın neden hayata geçirilmediğini soran Küçük, “Yasaların öncelik sırasına göre, personelleri ilgilendiren Personel Yasası’nı hayata geçireceğiz.” dedi.

Küçük, bıkmadan, usanmadan çalışmalarda yer alındığı sürece başarılı olunacağını vurguladı. Bütün reformların temelinin gelişim olduğunu söyleyen Küçük, “Reformlarda tüm canlıları düşünmek gerekiyor.” dedi.

Eğitim alanında da reforma ihtiyaç duyulduğunu belirten Küçük, “Eğitim, bir ülkenin gelişimi için lokomotif güçtür. Eğitim alanında gerekli çalışmaların yapılması gerekiyor. Ülkemize nitelikli öğrencilerin gelmesi için gerekli düzenleme ve çalışmalar yapmalıyız. “dedi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.