İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Oğuzhan Hasipoğlu: Belediyeler reformuna tüm partiler hemfikir

Oğuzhan Hasipoğlu: Belediyeler reformuna tüm partiler hemfikir

UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Belediyeler Reformu’nun aslında tüm partilerin hemfikir olduğu bir yasa olduğunu kaydederek, özellikle belediyelerin sayısının azaltılması konusunda ortak bir irade olduğunu aktardı.

Yayın Tarihi: 15/09/22 16:30
Güncelleme Tarihi: 15/09/22 17:04
okuma süresi: 3 dak.
Oğuzhan Hasipoğlu: Belediyeler reformuna tüm partiler hemfikir

Yerel seçimlerin 25 Aralık 2022 tarihinde yapılmasının Cumhuriyet Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu kürsüden konuştu.

Hasipoğlu, mecliste uzlaşı ile bir meclis kararı getirmiş bulunduklarını ifade ederek, bunun öncesinde oturup konuşarak bir uzlaşı metninin ortaya çıktığını söyledi.

“BELEDİYELER REFORMUNA TÜM PARTİLER HEMFİKİR”

Belediyeler Reformu’nun aslında tüm partilerin hemfikir olduğu bir yasa olduğunu kaydeden Hasipoğlu, özellikle belediyelerin sayısının azalatılması konusunda ortak bir irade olduğunu aktardı.

“Günlerce komitelerde sizlerle çalıştık” diye konuşan Hasipoğlu, Nisan ayı geldiğinde İdari Sosyal İşler Komitesi’nde Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin iktidar gücünü kullanarak bu birleştirme ile ilgili yasayı geçirebildiğini söyledi.

Eski UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu’nun bugün de yapıldığı gibi bir uzlaşı eli uzattığını dile getiren Hasipoğlu, bunun sonucunda bir Ad-Hoc komite oluşturulduğunu söyledi.

Hasipoğlu, Ad-Hoc Komite’nin tüm partilerin uzlaşısı ile ortaya çıkacak bir kriter belirleme raporu çıkarma konusunda da uzlaştığını vurguladı.

“DAVA AÇILMASI SORUNU ÇÖZMEDİ, KAOS YARATTI”

Anayasa’nın ihlalini kabul ettiklerini dile getiren Hasipoğlu, şuan hangi tarih götürülürse bunun da Anayasa’ya ihlal olacağını söyledi. Hasipoğlu, “Dava açılması sorunu çözmedi, kaos yarattı ülkenin önünü tıkadı” dedi.

“ANAYASA MAHKEMESİ KARARINA SAYGI GÖSTERİYORUZ”

Meclis’te oturan vekillerin Hasipoğlu’na “Ayıp diye bir şey var” gibi laflar söylemesi üzerine, Hasipoğlu “Ülkede bir kaos var, biz UBP olarak uzlaşı eli uzatıyoruz, ben bizim açımızdan olayı anlatıyorum Anayasa Mahkemesi kararına saygı gösteriyoruz” dedi.

Bugün bu adımın atılmasındaki en önemli sebebin ülkedeki kaosu aşmak olduğunu ifade eden Hasipoğlu, belediye başkanlarına ödeme yetkisi vermek, muhtarlara yetkiyi vermek için olduğunu söyledi.

“SİZE GÖRE UBP KAOS SEBEBİ BİZE GÖRE İSE SİZ KAOS SEBEBİSİNİZ”

Hasipoğlu, “Size göre UBP kaos sebebi bize göre ise siz kaos sebebisiniz” dedi.

Hasipoğlu, CTP’nin birleştirme ile ilgili mahkemeye gitmesini kabul ettiklerini ve Anayasa Mahkemesi’nin vereceği karara da saygı duyduklarını belirtti.

“UZLAŞI GÖSTERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM”

“Tarihi belirlememiz gerekiyordu ben teşekkür ederim uzlaşı gösterdiğiniz için” diye konuşan Hasipoğlu, yerel yönetimlerle ilgili sıkıntı aşıldığı içinde teşekkürlerini iletti. Hasipoğlu, yerel yönetimlerle ilgili seçimin gerçekleşeceği tarihe kadar ülkede bir sıkıntı yaşanmaması gerektiğini de kaydetti.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.