İÇ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

Tufan Erhürman: Yasa, federasyondaki iki kesimlilik temel parametresi üzerine inşa edildi

Tufan Erhürman: Yasa, federasyondaki iki kesimlilik temel parametresi üzerine inşa edildi

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, UBP Genel Sekreteri Hasipoğlu’nun Avrupa Konseyi'nin Taşınmaz Mal Komisyonu açıklamasına işaret ederek, “Yasa, ‘İki ayrı eşit egemenlik’ değil, federasyondaki iki kesimlilik (iki bölgelilik) temel parametresi üzerine inşa edilmiştir!” paylaşımında bulundu.

Yayın Tarihi: 26/09/22 12:59
Güncelleme Tarihi: 26/09/22 13:18
okuma süresi: 2 dak.
Tufan Erhürman: Yasa, federasyondaki iki kesimlilik temel parametresi üzerine inşa edildi
Sosyal Medya

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu’nun Avrupa Konseyi'nin Taşınmaz Mal Komisyonu açıklamasına ilişkin kişisel sosyal medya hesabından açıklamalarada bulundu.

Oğuzhan Hasipoğlu, Avrupa Konseyi'nin Taşınmaz Mal Komisyonu ile ilgili karar konusunda, "Karar yeni ortaya koymuş olduğumuz iki ayrı eşit egemenlik modeli ile de uyumludur" demiş!

Taşınmaz Mal Komisyonu'nu kuran Yasa'nın amacı, yasada şöyle tanımlanmıştır:

"Bu yasanın amacı, bu yasa kapsamına giren taşınır ve taşınmaz mallar üzerinde hak iddiasında bulunanların haklarının ispatı için gerekli usul ve koşulları ve bu kişilerin mallarının iadesine, takasa ve alacakları tazminata ilişkin esasları, 1977-1979 doruk anlaşmalarının ve Birleşmiş Milletler’in Kıbrıs sorununun çözümü konusunda bugüne kadar hazırlamış olduğu tüm planların ana unsurunu teşkil eden iki kesimlilik esası ve bunun korunması için öngörülen düzenlemeler gözetilerek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti mevzuatına göre mülkiyet hakkına ya da kullanım hakkına sahip olanların haklarını da koruyarak ve Kıbrıs sorununa bulunacak kapsamlı bir çözümün Kıbrıs Türk halkına sağlayacağı haklara halel getirmeyecek bir biçimde düzenlemektir.

Görüldüğü gibi Yasa, "İki ayrı eşit egemenlik" değil, federasyondaki iki kesimlilik (iki bölgelilik) temel parametresi üzerine inşa edilmiştir!” açıklamasında bulundu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.