İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

DAÜ ile Gazeteciler Birliği arasında iş birliği protokolü

DAÜ ile Gazeteciler Birliği arasında iş birliği protokolü

DAÜ ile Gazeteciler Birliği arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Yayın Tarihi: 29/09/22 16:18
okuma süresi: 4 dak.
DAÜ ile Gazeteciler Birliği arasında iş birliği protokolü
A- A A+

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB) arasında iş birliği protokolü imzalandı. 29 Eylül 2022 Perşembe günü, saat 10:30’da DAÜ Rektörlük makamında imzalanan söz konusu protokole DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ile KTGB Başkanı Emin Akkor imza koydu. Söz konusu protokol ile DAÜ ve KTGB arasında daha önce imzalanan iş birliği protokolünün yenilenmesi ve kurumsal ilişkilerin daha ileriye taşınması amaçlanıyor.

Söz konusu imza töreninde DAÜ VYK Başkanı Dr. Erdal Özcenk, DAÜ VYK Üyesi Ersun Kutup ile DAÜ Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Deniz İşçioğlu da hazır bulundu.

HOCANIN: “DAÜ TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK DOLULUK ORANINA SAHİP”

İmza töreninde konuşan DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hocanın, DAÜ’nün kaliteli eğitim, araştırma ve topluma hizmet konularında her zaman göreve hazır olduğunun altını çizerek, öğrenci sayılarında tüm zamanların en yüksek doluluk oranına ulaşıldığını vurguladı. DAÜ ile KTGB arasında ortak çalışmaların var olduğunu belirten Prof. Dr. Hocanın, DAÜ İletişim Fakültesi ile bilimsel çalışmaların devam etmesini hedeflediklerini bildirdi. Gazete ve internet haberciliğinin her geçen gün artarak devam ettiğini aktaran Prof. Dr. Hocanın, sorumlu ve gazetecilik etik değerlerine uygun haber yapılmasının önemine vurgu yaptı. Son zamanlarda gazetecilik ilkelerine ve etik değerlere gerekli özenin gösterilmediği haberler yapıldığına dikkat çeken Prof. Dr. Hocanın, bu doğrultuda KTGB’den gerekli uyarıların yapılmasını talep etti. Prof. Dr. Hocanın, imzalanan protokolün her iki kurum için de hayırlı olmasını temenni etti.

AKKOR: “PROTOKOLÜN YENİLENMESİ OLDUKÇA ÖNEMLİ”

KTGB Başkanı Emin Akkor ise gerçekleştirdiği konuşmasında geçmişte imzalanan söz konusu protokolün hem KTGB üyelerine büyük fayda sağladığını hem de ilişkilerin gelişmesinde büyük rol oynadığını belirterek protokolün yenilenmesinin oldukça önemli olduğunu vurguladı. Akkor, DAÜ İletişim Fakültesi ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarını da belirtti. Etik gazeteciliğin KTGB’nin sürekli uğraştığı ve önem verdiği noktalardan biri olduğuna dikkat çeken Akkor, bazı ticari kaygı ile yapılan haberlerin genel olarak mesleğe zarar verdiğinin altını çizdi. Akkor, DAÜ’nün son zamanlarda başarıları ile gündeme geldiğini belirterek emeği geçenleri tebrik etti.

ÖZCENK: “DAÜ, LOKOMOTİFİN BAŞINDA”

DAÜ VYK Başkanı Dr. Özcenk, ülke ekonomisinin en önemli lokomotifinin eğitim olduğunu belirterek lokomotifin başında ise eğitim kalitesi ile DAÜ’nün geldiğini vurguladı. DAÜ’nün görevinin sadece eğitim olmadığına dikkat çeken Dr. Özcenk, toplumsal sorumluluk bilinci ile çevresel sorunlara çözüm üretmenin de DAÜ’nün görevleri arasında olduğunu aktardı. DAÜ’nün toplumla bütünleşmiş bir yapısı olduğunu aktaran Dr. Özcenk, özelde çevresel, genelde ise dünyada olan olaylardan haberdar olmanın tüm toplumun hakkı olduğunu, bunun da özgür basınla mümkün olabileceğini bildirdi. Basının demokrasinin değişmez bir parçası olduğuna dikkat çeken Dr. Özcenk, söz konusu protokolün hayırlı olmasını temenni etti.  Söz konusu imza töreninde Prof. Dr. Hocanın, Akkor’a DAÜ’ye özgü hediye takdiminde bulundu. 

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör