İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Derviş Eroğlu: Devletimize dört elle sarılırsak hedefimize ulaşacağız

Derviş Eroğlu: Devletimize dört elle sarılırsak hedefimize ulaşacağız

3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Devletimize dört elle sarılırsak hedefimize ulaşacağız” dedi.

Yayın Tarihi: 15/11/22 10:05
okuma süresi: 3 dak.
Derviş Eroğlu: Devletimize dört elle sarılırsak hedefimize ulaşacağız

3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 39. yıl dönümünü kutlayarak, devleti kurma yolunda rehber olan hizmet veren ve aramızda bulunmayan Doktor Fazıl Küçük ile kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı rahmetle anarak gazileri selamladı.

Eroğlu, mesajında şunları kaydetti:

“15 Kasım 1983’ Kıbrıs Türk tarihi açısından çok değerli adımlar atılan tarihi dönüm noktasıdır. Benim de milletvekili olduğum Meclis’te 15 Kasım’da okunan bağımsızlık bildirgemiz bu topraklarda güven içinde, egemen, kendi kendini yöneten bir halk olarak sonsuzluğa kadar var olma kararlılığımızın ifadesidir.

Bizler, Rum yönetimi ve BM’nin Kıbrıs Türk Halkı’nı azınlık statüsüyle üniter bir devlet çatısı altına sokmak için aldıkları kararlar nedeniyle halkımızın yararlarını ve beklentilerini göz önünde tutularak sevinçle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne evet dedik

İddia ediyorum ki, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varlığı, birlik ve beraberliğimiz, Türkiye ile kardeşçe ilişkilerimiz bizim en büyük gücümüzdür.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM Genel Kurulu’nda önemli bir adım atarak KKTC’nin tanınması çağrısında bulunmuş, Türk Devletleri Teşkilatı, Ana vatan Türkiye’nin etkin çalışmaları sonucu KKTC Devleti’ni Anayasal adı ile gözlemci üye yapmıştır. Milli hedefler, davalar sabır gerektirir.

Ben, Ana vatan Türkiye ile beraber yürür, alınması gereken kararları alır, atılması gereken adımları atar, ekonomik kalkınma için doğruları yapar, Devletimize dört elle sarılırsak hedefimize ulaşacağımızdan eminim. Haklı bir halkız. Haklarımızı isterken kimseden çekinmemize gerek yoktur. Uzlaşmaz olan BM ve AB’nin yanlış bir tutumla şımarttığı Rum tarafıdır.

Ortaya çıkmıştır ki federasyon ister görünürken akıllarında olan bizim veto hakkımızı elimizden almak, egemenliğimizi yok etmek, Türkiye’yi tamamıyla Kıbrıs’tan çıkarmak, ekonomik ve sosyal yaşantımızı mahvedecek toprak tavizlerini bizden koparmak peşindedirler.

Bunca yaşanandan sonra hala Kıbrıs Türkü’den böylesi kabul edilemez tavizler kopartacağını hesaplayan Rum tarafı ile görüşme yapmak boşunadır. Ya, egemen eşitliğimizi, kendileri gibi bizim de bir devletimiz olduğunu kabullenirler, ya da onlar yollarında, biz yokumuzda gitmeye devam ederiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’nin 39’ncu kuruluş yıl dönümünü candan kutluyor, devletimizi kurma yolunda bizlere rehber olan hizmet veren ancak aramızda bulunmayan herkesle özgürlük mücadelemiz lideri Doktor Fazıl Küçük ile kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş’ı rahmetle anıyor gazilerimizi en içten duygularla selamlıyorum.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.