İÇ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

Olgun Amcaoğlu: Et ithalatı konusunda Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı yetkilidir

Olgun Amcaoğlu: Et ithalatı konusunda Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı yetkilidir

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, et ithalatı konusunda Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nın yetkili olduğunu ve onların da bu yönde bir karar üretmediklerini söyleyerek, “Olması gerekenin üstünde et fiyatları belirleniyor” dedi.

Yayın Tarihi: 25/11/22 08:50
okuma süresi: 2 dak.
Olgun Amcaoğlu: Et ithalatı konusunda Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı yetkilidir

Ülkede tüm kesimler tarafından ‘ithal et’ tartışmaları devam ediyor...

Bazı kesimler et fiyatlarının ucuzlaması için ithal et uygulamasının devreye girebileceğini savunurken, bazı kesimler ise bunun hayvan üreticilerine zarar verebilecek bir uygulama olduğunu söylüyor.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, ithal et tartışmaları ile ilgili Kıbrıs Postası’na özel açıklamalarda bulundu.

“ET İTHALATI KONUSUNDA TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANLIĞI YETKİLİDİR”

Basında et ithalatı konusunda söylediklerinin saptırıldığını, bu konuda Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nın yetkili olduğunu belirterek, “Gerek görülürse ülkeye ithal et alınabilir dedim, kesin bir ifade kullanmadım” açıklamasında bulundu.

Amcaoğlu, et maliyetleriyle ilgili Kasaplar Birliği ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini ve detayları Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na aktardıklarını ifade etti.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nın şu aşamada et ithalatına ihtiyaç duyulmadığına yönelik bir kararının olduğunu söyleyen Amcaoğlu, “Biz bu konuda yetkili değiliz, sadece maliyet hesaplamalarını yapıyoruz” diye konuştu.

“OLMASI GEREKENİN ÜSTÜNDE ET FİYATLARI BELİRLENİYOR”

Amcaoğlu, et fiyatlarının homojen olmadığını ve olması gerekenin üstünde bir fiyat belirlendiği dile getirerek, “Ülkede yeterince hayvan var. Et fiyatlarını ucuzlatmak için çalışmalar yapılabilir” dedi.

Memlekette kaçak et ithalatının yaygınlaştığına da dikkat çeken Amcaoğlu, “Bunun önüne geçilmesi için ciddi bir denetim lazım” ifadelerini kullandı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.