İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Kesinleşen aday listeleri ve seçilmiş sayılan aday listesi açıklandı!

Kesinleşen aday listeleri ve seçilmiş sayılan aday listesi açıklandı!

YSK, 25 Aralık’ta gerçekleşecek olan yerel seçimler için kesinleşen aday listelerini ve seçilmiş sayılan aday listesini açıkladı.

Yayın Tarihi: 04/12/22 17:00
Güncelleme Tarihi: 04/12/22 17:54
okuma süresi: 4 dak.
Kesinleşen aday listeleri ve seçilmiş sayılan aday listesi açıklandı!
A- A A+

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 25 Aralık'ta yapılacak Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimleri için kesinleşen aday listelerini açıkladı.

YSK SEÇİLMİŞ ADAY LİSTESİNİ DE AÇIKLADI

YSK ayrıyeten seçilmiş sayılan aday listesini de duyurdu.

YSK duyurusunda, 25 Aralık 2022 tarihinde yapılacak olan Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimlerinde kesinleşen adayların sayısı, seçilmesi gereken kişi veya kişilerin sayısına eşit veya daha az olduğundan, duyurulan adayların 5/1976 sayılı Seçim ve Halkoylaması Yasası'nın 62. maddesi uyarınca seçilmiş oldukları açıklandı.

18 belediyede adaylıkları kesinleşen belediye başkan adayları şu şekilde:

LEFKOŞA TÜRK BELEDİYESİ

1-Sıla Usar İncirli (CTP)

2-Mehmet Harmancı (TDP)

3-Sadık Gardiyanoğlu (UBP)

4-Okyay Sadıkoğlu (Bağımsız)

5-Hüseyin Eryaman (Bağımsız)

6-Oytun Andaş (Bağımsız)

 

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ

1-Erdal Özcenk (UBP)

2-Süleyman Uluçay (CTP)

3-Umut Kadı (TDP)

4-Salih Oktay (Bağımsız)

5-Habibe Çetin (Bağımsız)

 

GİRNE BELEDİYESİ

1-Osman Zorba (KSP)

2-Murat Şenkul (CTP)

3-Özel Kerem (Bağımsız)

4-Nidai Güngördü (Bağımsız)

5-Zeki Çeler (Bağımsız)

 

İSKELE BELEDİYESİ

1-Hasan Sadıkoğlu (UBP)

2-Mehmet Şenol (Bağımsız)

 

GÜZELYURT BELEDİYESİ

1-Osman Bican (CTP)

2-Mahmut Özçınar (UBP)

3-Reşat Kansoy (Bağımsız)

 

LEFKE BELEDİYESİ

1-Adil Özgey (UBP)

2-Aziz Kaya (CTP)

3-Adnan Eraslan (Bağımsız)

 

DEĞİRMENLİK-AKINCILAR BELEDİYESİ

1-Ali Karavezirler (CTP)

2-Ebru Törehan (UBP)

3-Kamil Erdoğan Meren (Bağımsız)

 

GÖNYELİ-ALAYKÖY BELEDİYESİ

1-Ahmet Yalçın Benli (CTP)

2-Hüseyin Amcaoğlu (UBP)

 

LAPTA-ALSANCAK-ÇAMLIBEL BELEDİYESİ

1-Emre Efendi (CTP)

2-Mehmet Yulaf (Bağımsız)

3-Salahi Türel Uçkan (Bağımsız)

4-Fuat Namsoy (Bağımsız)

5-Fırat Ataser (Bağımsız)

 

ÇATALKÖY-ESENTEPE BELEDİYESİ

1-Ceyhun Kırok (CTP)

2-Hüseyin Höyük (Bağımsız)

3-Ahmet Özgün (Bağımsız)

4-Cemal Erdoğan (Bağımsız)

5-Mehmet Hulusioğlu (Bağımsız)

6-Ahmet Karal (Bağımsız)

 

MEHMETÇİK-BÜYÜKKONUK BELEDİYESİ

1-Fatma Çimen Tuğlu (UBP)

2-Cemil Sarıçizmeli (CTP)

3-Mehmet Çelebi (Bağımsız)

 

GEÇİTKALE-SERDARLI BELEDİYESİ

1-Halil Kasım (UBP)

2-Hasan Öztaş (CTP)

 

MESARYA BELEDİYESİ

1-Kürşat Özer  (UBP)

2-Ahmet Latif (CTP)

3-Eylem Dolmacı Nalcıoğlu (Bağımsız)

4-Hasan Adahan (Bağımsız)

 

ERENKÖY-KARPAZ BELEDİYESİ

1-Hamit Barıkcı (UBP)

2-Suphi Coşkun (CTP)

3-Bekir Bolatcan (Bağımsız)

4-Metin Osmanlılar (Bağımsız)

5-Kufi Tulga (Bağımsız)

 

TATLISU BELEDİYESİ

1-Ahmet Hayri Orçan (DP)

2-Orhan Bebek (Bağımsız)

3-Mehmet Ali Özdemir (Bağımsız)

 

YENİBOĞAZİÇİ BELEDİYESİ

-Şifa Çolakoğlu (CTP)

-Mustafa Zurnacılar (Bağımsız)

-Katip Demir (Bağımsız)

 

DİKMEN BELEDİYESİ

1-Niyazi Öztürk (UBP)

2-Yüksel Çelebi (CTP)

3-Süleyman Kemik (Bağımsız)

 

BEYARMUDU BELEDİESİ

1-İlker Edip (UBP)

2-Sadık Tuver (CTP)

3-Güray Kafa (Bağımsız)

4-Bülent Bebek (Bağımsız)

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör