İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

CTP Kadın Örgütü: Ahmet Ünsal, bulunduğu görevi kötüye kullanarak yetkilerini aşmıştır

CTP Kadın Örgütü: Ahmet Ünsal, bulunduğu görevi kötüye kullanarak yetkilerini aşmıştır

Din İşleri Başkanı Ahmet Ünsal’ın kadınlara yönelik sarf ettiği sözlerin demokrasiyi bir yaşam biçimi olarak benimsemiş Kıbrıslı Türk kadınları rahatısız ettiğini belirten CTP Kadın Örgütü, “Ahmet Ünsal, bulunduğu görevi kötüye kullanarak görev ve yetkilerini ziyadesiyle aşmıştır” açıklamasında bulundu.

Yayın Tarihi: 11/01/23 17:00
Güncelleme Tarihi: 11/01/23 17:42
okuma süresi: 3 dak.
CTP Kadın Örgütü: Ahmet Ünsal, bulunduğu görevi kötüye kullanarak yetkilerini aşmıştır

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Kadın Örgütü, yazılı açıklama yaparak Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal’a eleştirilerde bulundu.

‘Hayat bizim, beden bizim, söz bizim’ başlığı altında yapılan açıklamada, “Türkiye'den Din İşleri Dairesi Başkanı olarak atanan Ahmet Ünsal'ın geçtiğimiz günlerde kadınlara yönelik sarf ettiği sözler, demokrasiyi bir yaşam biçimi olarak benimsemiş Kıbrıslı Türk kadınlar olarak bizleri ciddi şekilde rahatsız etmiştir” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “Ülkemizde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, demokrasinin güçlenmesi ve temel insan haklarına yaraşır bir yaşam kurulabilmesi için yıllardır mücadele veren CTP'li kadınlar olarak, Ahmet Ünsal'ın sözlerini, yurdumuza ihraç edilmeye çalışılan yobaz ve ataerkil kültürün en bariz örneklerinden biri olarak görüyoruz” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

“Uzunca bir süredir, dışarıdan finanse edilen dernekler ve atanmış görevliler aracılığıyla, toplumumuzun seküler yapısına müdahale edilmekte, Anayasamızca güvence altına alınan ‘din ve vicdan hürriyeti’ istismar edilerek ülkemize siyasal İslam ekseninde bir yaşam tarzı dayatılmaktadır. Din sömürüsünü bir sosyal mühendislik aracı olarak kullanan bu zihniyet, kadınların kazanılmış tüm haklarına saldırmakta, ‘Türkiye'de ne varsa Kıbrıs'ta da olacak’ diyerek modern ve laik toplumsal yapımızı dönüştürmeye çalışmaktadır.

Bilinmesini isteriz ki, en temel insan haklarını yerle bir ederek Türkiye'yi kadın cinayetleri ve çocuk istismarı ile anılan bir ülke haline getirenlerin, Kıbrıs'taki kadınlara nasıl yaşayacağını, kaç çocuk yapacağını, eş ve aile ilişkilerini nasıl düzenleyeceğini veya çalışma hayatında bulunup bulunmayacağını söyleme hakkı yoktur.

Din İşleri Dairesi başkanı olarak atanan Ahmet Ünsal, bulunduğu mevkii kötüye kullanarak görev ve yetkilerini ziyadesiyle aşmıştır. Söz konusu kişiye apar topar verilen vatandaşlığın iptal edilmesi ve kendisinin görevden alınması için ilgili Bakan derhal girişimde bulunmalıdır. CTP'li kadınlar olarak bu sürecin peşini bırakmayacağımızı, dernekler ve atanmış kişiler aracılığıyla toplumumuza gerici politikalar dayatanlara karşı mücadele etmekten vazgeçmeyeceğimizi kamuoyu ile paylaşırız.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Ismail Cirakoglu11/01/23 21:50
Bunlar da sanki kendilerini muhatap almışlar gibi bildiri yayınlarlar. Muhatap muslumanlar siz değilsiniz.kendi bedeninize istediğinizi yapın kimin umurunda fasulye gibi nimetten zannettiler kendilerini