İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Erhan Arıklı: Posta Dairesi’nin eksikliklerinin giderilmesi için PTT ile iş birliğine gidilecek

Erhan Arıklı: Posta Dairesi’nin eksikliklerinin giderilmesi için PTT ile iş birliğine gidilecek

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, KKTC Posta Dairesi’nin eksikliklerinin giderilmesi ve kadın kooperatiflerinin ürünlerinin pazarlanması konusunda Türkiye Posta, Telgraf ve Telefon İdaresi (PTT) ile iş birliğine gidileceğini açıkladı.

Yayın Tarihi: 26/01/23 15:40
okuma süresi: 3 dak.
Erhan Arıklı: Posta Dairesi’nin eksikliklerinin giderilmesi için PTT ile iş birliğine gidilecek

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, KKTC Posta Dairesi’nin eksikliklerinin belirlenmesi amacıyla adada bulunan Türkiye Posta, Telgraf ve Telefon İdaresi (PTT) Genel Müdürü Hakan Gülten ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Kabul sırasında konuşan Arıklı, Kıbrıs Türkü’nün en eski kurumlarından olan Posta Dairesi’nin yıllardır süren ihmal nedeniyle doğru düzgün hizmet veremediğini, personel, araç gereç ve yazılım konusunda PTT’nin destek ve bilgi birikimine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Arıklı, Ekonomi ve Enerji Bakanı iken kadın kooperatifleri ve ev hanımlarının ürettikleri ürünlerin online alışveriş portalı PTT AVM’de satılması için bir çalışma başlatıldığını ancak mevzuat eksikliği nedeniyle sürecin sonuçlandırılamadığını ifade etti. Arıklı, “Bir iki ay içerisinde kargo yasasının yürürlüğe girmesiyle kadınlarımızın ürünlerini PTT AVM’lerde derhal pazarlamaya başlayacağız” dedi.

Posta Dairesi’nin henüz tam olarak otomasyon sistemine geçemediğini ve KKTC’de bir posta işleme merkezine ihtiyaç duyulduğunu belirten Arıklı, bu konularda da PTT’nin destek ve tecrübesinden faydalanmak istediklerini ifade etti.

“Posta Dairesinin, hizmet kalitesi açısından olması gerektiği seviyeye çıkması için ihtiyaç duyulan unsurlar birlikte tespit edilecek” diyen Arıklı, eksikliklerin imzalanacak bir protokol çerçevesinde takvimlendirilerek giderileceğini sözlerine ekledi.   

PTT Genel Müdürü Hakan Gülten ise birçok konuda olduğu gibi posta hizmetlerinin geliştirilmesi konusunda da KKTC’nin yanında olduklarını ve her türlü desteğin sağlanacağını belirtti.

KKTC Posta Dairesi’nin eksikliklerinin tespiti için KKTC’de bulunduklarını söyleyen Gülten, hazırlayacakları raporda Posta Dairesi’nin tüm ihtiyaçlarının yer alacağını ifade etti.

Kabulde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Enver Öztürk, Posta Dairesi Müdürü Yusuf Örs ve PTT Genel Müdür Yardımcısı Cumali Yüksek de hazır bulundu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.