İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Eski Enerji Bakanı Özdil Nami: “Bugün itibari ile Türkiye şebekesine bağlanacağımız net değil…”

Eski Enerji Bakanı Özdil Nami: “Bugün itibari ile Türkiye şebekesine bağlanacağımız net değil…”

Eski Enerji bakanlarından Özdil Nami, Türkiye’den kablo ile elektrik konusunda aldığı duyumların enerjinin tek yönlü konnekte olacağını yönünde olduğunu iddia etti. Nami, “Dünyanın hiçbir yerinde yaşanmayan ‘akaryakıt bulamamak sorunu’ yanında bir de bu tek yönlü konnekte kablo olursa ve siz enerji maliyetleri için çalışıyoruz ve sair derseniz size gülerler” dedi.

Yayın Tarihi: 28/01/23 13:00
Güncelleme Tarihi: 28/01/23 14:12
okuma süresi: 3 dak.
Eski Enerji Bakanı Özdil Nami: “Bugün itibari ile Türkiye şebekesine bağlanacağımız net değil…”

Türkiye’den kablo ile elektrik konusu yeniden gündemde…

Başbakan Ünal Üstel’in açıkladığı müjdeler çerçevesinde belirsiz tartışılmaya devam ediyor…

Eski Enerji bakanlarından Özdil Nami, Türkiye’den kablo ile elektrik konusunda aldığı duyumların enerjinin tek yönlü konnekte olacağını yönünde olduğunu iddia etti.

“RUM KOMŞULARIMIZ DA İSRAİL İLE BAŞTA OLMAK ÜZERE BU KONUDA ADIMLAR ATTILAR”

Özdil Nami, “Dünyanın hiçbir yerinde yaşanmayan ‘akaryakıt bulamamak sorunu’ yanında bir de bu tek yönlü konnekte kablo olursa ve siz enerji maliyetleri için çalışıyoruz ve sair derseniz size gülerler” dedi.

Katıldığı bir tv programında konuşan Özdil Nami, konu hakkında şunları kaydetti;

“Alternatif enerjilerde depolama konusu bir sorun ama dünya bunu aşıyor… Çeşitli depolama yöntemleri konusunda çalışmalar var ve bu sorun yavaş yavaş aşılıyor… Enterkonnekte ise özellikle Avrupa’da, dünyanın her yerinde yaygın… Rum komşularımız da İsrail ile başta olmak üzere bu konuda adımlar attılar. Bizim de entegre olmamız lazım.”

"TÜRKİYE ŞEBEKESİNİN BAĞLANMASI LAZIM”

“Modern jeneratörleri de yanına koyarsınız, depolama sistemleri düşünürseniz yani çeşitlilik sağlarsanız, belli bir plan çerçevesinde, tedrici şekilde sisteme dâhil edilebilir.

Bu zor mu? Hem evet, hem hayır.

Mevcut enerjiyi daha verimli kullanmaktır öncelik... Bizim dönemde çoklu tarife sistemine geçmiştik. Tüketim alışkanlıkları yoluyla şebekeyi rahatlatmıştık. Enterkonnekte kablo konusunda sıkıntı; teknolojisi zor değil bedeli de ödenir ama tek başınıza yapabileceğiniz bir iş değil. Türkiye’nin şebekesinin bağlanması lazım mesela; Bugün itibarıyla bu kabul edilmedi. Başbakan Ünal Üstel döndüğünde bu müjdeyi verdi ama içeriğinde bir şey anlamak mümkün değil… Kablo hayata geçirilecek denmiş ama altını okuduğumuzda bir şey anlamıyorsun. Kablo çeşitli şekilde çekilebilir… Karşılıklı alışveriş imkânına sahip olmayabilir bu kablo… Karşı taraf izin vermezse tek yönlü de çalışır...”

“BUNA NET CEVAP VERİLEMİYOR, SİZE GÜLERLER…”

“Buna net cevap verilemiyor. Büyükelçinin açıklamasını duyduk çift taraflı dedi ama arkasını getirmedi… Perde gerisinden aldığımız bilgilere, duyumlara göre bu kablonun tek yönlü olacağıDünyanın hiçbir yerinde yaşanmayan ‘akaryakıt bulamamak sorunu’ yanında bir de bu tek yönlü konnekte kablo olursa ve siz enerji maliyetleri için çalışıyoruz ve sair derseniz size gülerler. Elektrik kesintilerinin hiçbiri enerji üretme kapasitesi sorunu nedeniyle gerçekleşmedi…”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör