İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı “Yanındayız Türkiye” kampanyası için destek istedi

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı “Yanındayız Türkiye” kampanyası için destek istedi

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı, Türkiye’de yaşanan deprem felaketi nedeniyle başlattığı “Yanındayız TÜRKİYE” kampanyasına destek olması için vatandaşlara, sivil toplum örgütlerine, iş dünyasına ve kurumlara çağrı yaptı.

Yayın Tarihi: 06/02/23 16:13
okuma süresi: 4 dak.
Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı “Yanındayız Türkiye” kampanyası için destek istedi

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı'nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’de yaşanan deprem felaketi nedeniyle başlattığı “Yanındayız TÜRKİYE” kampanyasına destek olması için vatandaşlara, sivil toplum örgütlerine, iş dünyasına ve kurumlara çağrı yapıldı.

Açıklamada, en hızlı ve en uygun yardımın nakdi bağış veya kullanılmamış battaniye olduğu duyurularak kan bağışlarının Türkiye’ye gönderilmesinin mümkün olmadığı belirtildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Türkiye’de meydana gelen ve bir çok ilde etkili olan yıkıcı deprem felaketi bizleri  derinden üzmüştür. Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı olarak depremin hemen ardından Türk  Kızılay'ı ve ilgili kurumlar ile irtibat kurarak harekete geçmiş bulunmaktayız.

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı olarak her zaman yanımızda olan Türk Halkı'nın yaralarının sarılmasına yardımcı olabilmek için Kıbrıs Türk Halkı adına dayanışmamızı bir kez daha gösterme zamanı olduğuna  inanıyoruz.

Bu çerçevede felaketin büyüklüğünü de dikkate alarak tüm vatandaşlarımızı, sivil toplum örgütlerimizi, iş dünyamızı ve diğer tüm kurumlarımızı "Yanındayız TÜRKİYE" sloganıyla başlattığımız yardım kampanyasına destek vermeye davet ediyoruz.

Türk Kızılay'ı ile yaptığımız görüşmelerde, Türkiye'deki çalışmalara yapılabilecek en hızlı ve en uygun yardımın operasyonel nedenlerden dolayı nakdi bağış veya kullanılmamış battaniye yardımı olacağı belirtilmiştir.

Battaniye yardımlarının Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Genel Merkezi veya şubelerine acilen iletilmesi gerekmektedir.

Kan bağışı konusunda duyarlı vatandaşlarımızın yoğun kan bağışı taleplerine teşekkür ediyoruz. Ancak ülkeler arası kan transferi teknik olarak mümkün olmadığından, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı "Kan Hizmetleri"ne yapılacak kan bağışlarının Türkiye'ye gönderimi mümkün değildir.

YARDIMLAR DEPREMZEDELERE NASIL ULAŞTIRILACAK?

Kampanya çerçevesinde elde edilecek nakdi bağışlar ve toplanacak battaniyeler ivedi olarak Kuzey Kıbrıs Türk Kızlayı'ndan Türk Kızılay'ına şartlı bağış olarak ulaştırılacaktır.

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRSİNİZ?

"Yanındayız TÜRKİYE" kampanyasına; Online, EFT/Havale ve SMS yoluyla bağışta bulunabilirsiniz.

ÇEVRİM İÇİ BAĞIŞ

Kampanyaya Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı web sayfası (https://kktkizilayi.org/bagis-online) veya "Gönülden Bağlıyız Biz" platformu (https://www.gonuldenbagliyiz.biz) üzerinden çevrim içi olarak bağış yapabilirsiniz.

SMS İLE BAĞIŞ “4142”

Kampanyaya SMS yoluyla katılmak için, KKTCELL ve Telsim GSM operatörlerinden DEPREM yazıp “4142”ye SMS göndererek, tek seferde 100 TL’lik bağışta bulunabilirsiniz.

EFT/HAVALE İLE BAĞIŞ

Nakdi bağışlar için Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’na ait Türk Lirası, Dolar, Euro ve Sterlin hesap numaralarına EFT/Havale yapılabilir.

Türk Lirası Hesapları

Banka: Türkiye İş Bankası

IBAN: TR66 0006 4000 0016 8180 7312 26

Banka: Ziraat Bankası

IBAN: TR64 0001 0008 6087 6785 9150 08

Dolar Hesabı

Banka: Türkiye İş Bankası

IBAN: TR10 0006 4000 0026 8180 1649 73

Euro Hesabı

Banka: Türkiye İş Bankası

IBAN: TR75 0006 4000 0026 8180 1043 42

Sterlin Hesabı

Banka: Türkiye İş Bankası

IBAN: TR79 0006 4000 0026 8180 4479 41

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı

İletişim Numaraları

+90 392 227 24 25

+90 533 824 31 81

info@kktkizilayi.org

www.kktkizilayi.org.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.