İÇ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

KTTO: Cumhurbaşkanı Tatar’ın faaliyetlerini engelleme girişimlerini şiddetle kınıyoruz

KTTO: Cumhurbaşkanı Tatar’ın faaliyetlerini engelleme girişimlerini şiddetle kınıyoruz

KTTO, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın faaliyetlerini engelleme girişimlerini şiddetle kınayarak, uluslararası toplumu, Kıbrıs Türk halkına uygulanmakta olan siyasi, ekonomik ve sosyal izolasyonları bir an önce kaldırmaya davet etti.

Yayın Tarihi: 30/03/23 12:36
okuma süresi: 2 dak.
KTTO: Cumhurbaşkanı Tatar’ın faaliyetlerini engelleme girişimlerini şiddetle kınıyoruz

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO), Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın faaliyetlerini engelleme girişimlerini şiddetle kınayarak, uluslararası toplumu, Kıbrıs Türk halkına uygulanmakta olan siyasi, ekonomik ve sosyal izolasyonları bir an önce kaldırmaya davet etti.

Odadan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Tatar’ın Londra’daki temaslarının Rum ve Yunanlar tarafından engellenmeye çalışılmasının endişe ile izlendiği ve şiddetle kınandığı vurgulandı.

Kıbrıs Türk halkının, Kıbrıs sorununun yaratıcısı olmadığı halde Kıbrıs sorunundan en büyük zararı gören halk durumuna itildiği ifade edilen açıklamada, bu sonucun ortaya çıkmasında özel olarak Büyük Britanya’nın, genelde ise uluslararası kamuoyunun büyük rolü olduğunun herkes tarafından bilindiği kaydedildi.

“Kıbrıslı Türk liderlerin, bu mağduriyeti ortadan kaldırmak için Sayın Tatar’ın Londra’da gerçekleştirmekte olduğu türden temaslar yapmaları ve Kıbrıs Türk halkının mücadelesini anlatmaya çalışmaları hem hakkımız, hem bir gereklilik, hem de bir görevidir” denilen açıklamada, şöyle devam edildi:

“Kıbrıslı Rumların ve onların başlıca destekçisi olan Yunanların bu temasları engellemeye çalışmaları, sorunun gerçek boyutları ile öğrenilmesinden duydukları rahatsızlığın göstergesi olarak kabul edilmeli; insan haklarına ve adalete saygı duyan her devlet ve her kişi, bu temasların sürdürülmesine destek vermelidir. Kıbrıs sorununa adil ve kalıcı bir çözüm bulunması, bu tür temasların gerektiği şekilde karşılık görmesi sayesinde olacaktır.”

Oda açıklamasında, Cumhurbaşkanı Tatar’ın faaliyetlerini engelleme girişimleri şiddetle kınanarak, uluslararası toplum, Kıbrıs Türk halkına uygulanmakta olan siyasi, ekonomik ve sosyal izolasyonları bir an önce kaldırmaya davet edildi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.