İÇ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

Memur-Sen: El-Sen’in eylemlerini askıya aldığı noktada, paydaşlar ortak akıl ve sağduyuyla çözüm üretmeli

Memur-Sen: El-Sen’in eylemlerini askıya aldığı noktada, paydaşlar ortak akıl ve sağduyuyla çözüm üretmeli

Memur-Sen, Kamu İhale Değişiklik Yasası’na ilişkin El-Sen’in eylemlerini askıya almasının ardından, paydaş tarafların, ortak akıl ve sağduyuyla çözüm üretmesi talebinde bulundu.

Yayın Tarihi: 17/04/23 09:50
okuma süresi: 2 dak.
Memur-Sen: El-Sen’in eylemlerini askıya aldığı noktada, paydaşlar ortak akıl ve sağduyuyla çözüm üretmeli

Kıbrıs Türk Memur Sendikası (Memur-Sen) Genel Başkanı Akın Manga, Kamu İhale Değişiklik Yasası’na ilişkin El-Sen’in eylemlerini askıya alması ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Akın Manga tarafından yapılan açıklamada,  “çalışanların haklarının korunması ve geliştirilmesi için grevin sendikal bir hak olduğu ancak bu hakkın en pahalı elektrik ücretini ödeyerek elektrik hizmeti alan halkın ve devlet kurumlarının cezalandırılması yönünde kullanılmasının kabul edilemez olduğu” savunuldu.

Açıklamada, “siyasi beklentilere hizmeti ön plana çıkaran, KKTC devletinde kasti girişimlerle, elektrikte kaos yaratmaya çalışanların halk desteğinden yoksun kalmaya ve başarısız olmaya mahkum olduğu” öne sürülerek, “yasa dışı eylem yapanlar hakkında, emniyet ve yargının gereğini yapacağı inancındayız” ifadeleri kullanıldı.

“GÜVENİLMEZ KURUMLARIN YAŞADIĞI YOZLAŞMA BİR SONUÇTUR”

Göç Kimlik ve Hak çalışmaları Merkezi (CMIRS) tarafından yapılan son araştırma sonuçlarına göre en güven duyulan kurumların polis, yargı ve finans kurumları, en güvenilmez kurumların ise medya, hükümet, sendikalar ile ombudsman olduğu kaydedilen açıklamada, güvenilmez kurumların yozlaşmasının bir sonuç olduğu, nedenlerinin tespitinin yapılıp bir an güven artırıcı çalışmaların yapılması gerektiği ifade edildi.

Açıklamaya şöyle devam edildi:

“KKTC devletinin egemen siyasi eşitlik ve uluslararası eşit siyasi statü mücadelesi verdiği bu dönemde kaosa ve devletimizin itibarsızlaştırılması girişimlerine, halkımızın asla prim vermeyeceğinin bilinmesinde yarar görüyoruz.

Elektrik gibi stratejik bir ihtiyacın, kesintisiz arzı KKTC halkı ve devletimiz için vazgeçilmez bir beka sorunu olduğunun, herkesçe bilinmesinde yarar görüyoruz.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.