İÇ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

Dev-İş, KTÖS ve KTOEÖS’ün mücadelesini selamladı 

Dev-İş, KTÖS ve KTOEÖS’ün mücadelesini selamladı 

Dev-İş Genel Başkanı Koral Aşam, KTÖS ile KTOEÖS'ün mücadelesini selamladığını bildirdi.

Yayın Tarihi: 25/05/23 16:26
okuma süresi: 2 dak.
Dev-İş, KTÖS ve KTOEÖS’ün mücadelesini selamladı 

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev-İş) Genel Başkanı Koral Aşam, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ile Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın (KTOEÖS) mücadelesini selamladığını açıkladı. 

Dev-İş Genel Başkanı Aşam yazılı açıklamasında, “hükümetin topluma, öğretmene, eğitime ve örgütlü mücadeleye düşman tavrını kınadıklarını” belirterek, iki öğretmen sendikasına destek belirtti. 

Açıklamasında “Eğitim sisteminin, yıllardır hamasetle yönetilmeye çalışılmasından ötürü, tıkanma noktasına geldiği, gözle görülür bir gerçekliktir. Öğretmen sendikalarının yıllardır altını çizdiği eksiklikler ve acilen alınması gereken tedbirler karşısında, kendisi de bir öğretmen olan eğitim bakanı sağır rolü oynamaktadır. Mevcut acil sorunların çözümü için öğretmen sendikalarıyla diyalog kurmak yerine, gölge eğitim bakanı tarafından dayatılanları yasalaştırmaya çalışması kabul edilemezdir” diyen Aşam, öğretmen sendikalarının yalnız olmadığını kaydetti. 

Aşam, yıllardır toplumsal var oluşa karşı atılan tüm adımlara Sendikal Platform çatısı altında, aynı amaçlar doğrultusunda mücadele verdiklerini hatırlatarak, “Geçirilmeye çalışılan bu yasa karşısında da mücadele ortak olacaktır. Çünkü biliyoruz ki, ilgili yasanın esas amacı, Öğretmen Akademisini kapatmak ve kendi ülkesinde her branşta yüzlerce atama bekleyen öğretmen varken, her branş için yurt dışından öğretmen getirilmesinin önünü açmaktır. Toplumun hiçbir kesimi buna sessiz kalmamalıdır” dedi. 

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.