İÇ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

Abdullah Özdoğan: Liman işçileri şirketinin ihale sürecine itirazları var

Abdullah Özdoğan: Liman işçileri şirketinin ihale sürecine itirazları var

Güç-Sen Başkanı Abdullah Özdoğan, hükümet tarafından limanların yabancı sermayeye verilmek istendiğini, Armatörler Birliği’nin ise kendilerinin limanları almak istediğini, yabancı sermayeye verilmesine karşı olduğunu söyledi. Özdoğan, "Liman işçileri şirketinin ihale sürecine itirazları var" dedi.

Yayın Tarihi: 26/05/23 13:35
Güncelleme Tarihi: 26/05/23 14:07
okuma süresi: 2 dak.
Abdullah Özdoğan: Liman işçileri şirketinin ihale sürecine itirazları var

Kıbrıs Türk Armatörler Birliği’nin “Limanların ve liman hizmetlerinin iyileştirilmesi için tek çözüm özelleştirme” çağrısı yapması sonrası, Gümrük Çalışanları Sendikası (Güç-Sen) Başkanı Abdullah Özdoğan, konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na konuştu. 

Kıbrıs Türk Armatörler Birliği’nin Güç-Sen ile sıkıntıları olduğunu söyleyen Özdoğan, “Bunun sorumlusu biz değiliz” dedi.

"LİMANLARDA GÖÇ VE TEŞKİLAT YASASINDAN KAYNAKLI BÜYÜK PERSONEL EKSİKLİĞİ VAR”

Limanlarda Göç ve Teşkilat Yasası kaynaklı büyük personel eksikliği olduğuna değinen Özdoğan, “Biz, Teşkilat Yasası’nı değiştirmeye çalışıyoruz, yeni istihdamlar yaratmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Çalışma rejiminin yani ek mesainin zaten kendilerine bağlı olmadığını vurgulayan Özdoğan, bunun hükümetler tarafından ortaya koyulduğunu dile getirdi.

"LİMAN İŞÇİLERİ ŞİRKETİNİN İHALE SÜRECİNE İTİRAZLARI VAR, LİMANLAR YABANCI SERMAYEYE VERİLMEK İSTENİYOR”

Armatörler Birliği’nin açıklamasında geçen “Limanlar kullanılamayabilir” ifadesine de değinen Özdoğan, “Liman işçileri şirketinin ihale sürecine itirazları var. Bu, bizimle alakalı bir durum değil” diyerek, limanların yabancı sermayeye verilmek istendiğini, Armatörler Birliği’nin ise limanları kendilerinin almak istediğini ifade ettiğini belirtti. Armatörler Birliği’nin açıklamasına işaret eden Özdoğan, “Anladığım kadarıyla o konuya müdahale etmeye çalışıyorlar” dedi. 

"GÜMRÜĞÜN ÖZELİNDE BİR SERZENİŞLERİ VARSA KONUŞMAYA HAZIRIZ”

Güç-Sen Başkanı Özdoğan son olarak, gümrüğün özelinde bir serzenişleri varsa bununla ilgili konuşmaya hazır olduklarının altını çizerek, “Şu anda Maliye Bakanlığı’na bağlıyız ve bu durumların düzelmesi için görüşmelerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.