İÇ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

Bağımsız Milletvekili adayı Korkmazhan, Sağlık Dernekleri Platformu’nun eylemine katıldı

Bağımsız Milletvekili adayı Korkmazhan, Sağlık Dernekleri Platformu’nun eylemine katıldı

Bağımsız Milletvekili adayı Abdullah Korkmazhan, Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı önünde ilaç eksikliğine dikkat çekmek için yapılan eyleme katıldı.

Yayın Tarihi: 02/06/23 13:45
okuma süresi: 2 dak.
Bağımsız Milletvekili adayı Korkmazhan, Sağlık Dernekleri Platformu’nun eylemine katıldı

Bağımsız Milletvekili adayı Abdullah Korkmazhan, beraberindeki heyet ile birlikte, sağlıkta örgütlü dernekler ve sivil inisiyatiflerden oluşan Sağlık Dernekleri Platformu’nun düzenlediği eyleme katıldı.

Bağımsız Milletvekili adayı Abdullah Korkmazhan, “UBP-DP-YDP hükümetinin, sağlık hizmetlerine, tıbbi malzemelere ve hastaların ilaç ihtiyaçlarına bütçe ayırmadığını savunarak, “İzaz ikrama, sınırsız israfa, külliyeye para var, ilaca yok. İnsanımızın sağlıklı yaşam hakkını yok sayan bu köhnemiş zihniyet ile her alanda mücadele edeceğiz” dedi.

“Kronik hastaların, yurttaşların nitelikli sağlık hizmeti ve ilaca ulaşamadığını, eczacıların ve sağlık çalışanlarının ilaç ve tıbbi malzeme yetersizliği nedeniyle nitelikli hizmet veremediğini” belirten Korkmazhan, “Hükümet edenler koltuklarından başka hiçbir şey düşünmüyor” iddiasında bulundu.

İlaç ve tıbbi malzeme eksiliklerinin bir an önce giderilmesini ve gereken bütçenin bir an önce oluşturulmasını talep eden Korkmazhan, şunları kaydetti:

“Sağlıkta örgütlü tüm örgütler ile kamusal ve nitelikli sağlık için birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Sağlığın ücretsiz, cinsiyetçi olmayan, eşit ve erişilebilir olması, sağlıkta özelleştirme politikalarının durdurulması, bütçeden sağlığa ayrılan payın arttırılması için kararlı bir şekilde çalışacağız.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.