İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Metin Atan: Sanki Emrullah Turanlı bakan, Erhan Arıklı da yaveri gibi...

Metin Atan: Sanki Emrullah Turanlı bakan, Erhan Arıklı da yaveri gibi...

KAMU-SEN Başkanı Metin Atan, Erhan Arıklı’nın Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olduğu dönemden beri ülkede ulaştırmayı Ercan Havalimanı işletmecisi, T&T’nin büyük ortağı Emrullah Turanlı’nın yönettiğini belirtti. Metin Atan, “Sanki Emrullah Turanlı bakan, Erhan Arıklı da yaveri gibi...” dedi.

Yayın Tarihi: 13/06/23 18:00
Güncelleme Tarihi: 13/06/23 18:40
okuma süresi: 4 dak.
Metin Atan: Sanki Emrullah Turanlı bakan, Erhan Arıklı da yaveri gibi...

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMU-SEN) Başkanı Metin Atan, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Erçin Şahmaran’ın hazırlayıp sunduğu ‘Objektif’ adlı programa konuk oldu.

KAMU-SEN Başkanı Atan, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın sendikalara yönelik söylemlerini de değerlendirdi.

Bakan Arıklı’nın Kıbrıslı Türkleri sevmediğini kaydeden Atan, “Arıklı Kıbrıslı Türkleri sevmediği için sendikaların üzerinden yürümeye çalışıyor” dedi.

“SANKİ Emrullah Turanlı BAKAN, Erhan Arıklı DA YAVERİ GİBİ...”

Atan, Erhan Arıklı’nın Ekonomi ve Enerji Bakanı olduğu dönemde ülkeye ihalesiz akaryakıt getirdiğini kaydetti. Arıklı’nın Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olduğu dönemden beri de ülkede ulaştırmayı Ercan Havalimanı işletmecisi, T&T’nin büyük ortağı Emrullah Turanlı’nın yönettiğini kaydeden Atan, “Sanki Emrullah Turanlı bakan, Erhan Arıklı da yaveri gibi...” ifadelerini kullandı.

Bu ülkeye peşkeş çekildiğini ve peşkeş çekenlerin de bundan rahatsızlık duymadığını dile getiren Atan, “Kıbrıslı Türkler kendi ülkesinde kiracı durumuna düştü. 5 yıl sonra bütün topraklarımız elimizden gidecek” diye konuştu.

Atan, 3-5 tane emlakçının zengin olabilmesi için ülkede toprakların satıldığı öne sürerek, “10 yıl içinde Filistin’e döneceğiz” açıklamasında bulundu.

“HİÇBİR ÜLKEDE TAŞIMA NÜFUS ORJİNAL NÜFUSU GEÇEMEZ”

Hiç bir ülkede taşıma nüfusun orjinal nüfusu geçemeyeceğine dikkat çekken Atan, “Ben ayrımcılık yapmıyorum. Ama gerçek budur” dedi.

KAMU-SEN Başkanı Atan, Türkiye ile KKTC arasında imzalanan "2023 Yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması”nda  yer alan ve sendikaların yürüyüş ve grev haklarına müdahale niteliği taşıyan maddeleri değerlendirdi.

Sendikaların ‘demokrasinin direği’ olduğuna dikkat çeken Metin Atan, “Sendikalar olarak doğru olanın yanında olacağımızı ve yanlışın da karşısında duracağımızı belirten bir duruşumuz var” ifadelerini kullandı.

“SENDİKALARI ZAYIFLATMAYI AMAÇLIYORLAR”

Atan, sendikaları zayıflatmayı amaçladıklarını vurgulayarak, “Protokol ile toplu iş sözleşmelerine müdahale edilecek. Bunun yanında yürüyüş ve gösteri haklarımız kısıtlanacak. İşin özetinde bizi pasifize etmeye çalışıyor” diye konuştu.

Sendikaların demokratik yapıya uygun faaliyetler sürdürdüğünü dile getiren Atan, “Hükümeti yaptıklarıyla ilgili bizim sorgulamamız lazım” açıklamasında bulundu.

Atan, ülkede sistemin çöktüğünü ve sistem değişikliğine ihtiyaç olduğunu söyleyerek, “Parlamenter sistem bu ülkede yürümüyor” dedi.

“ÜLKEDE SİSTEM DEĞİŞMELİ VE BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇİLMELİDİR”

Başkanlık sistemine geçilmesi gerektiğini ifade eden Atan, “Milletvekillerinin bakan olması doğru değildir” ifadelerini kullandı.

Atan, teknokrat bakan uygulamasının daha sağlık işleyeceğini söyleyerek, “Gelecek kişi 5 yıllığına geleceği için daha radikal adımlar atabilir” diye konuştu.

Donanımlı insanların ülkeyi yönetmesi gerektiğine değinen Atan, “Aksi takdirde düzenin değişmeyecek” açıklamasında bulundu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.