İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Gardiyanoğlu, sağlık örgütleri ile toplantı gerçekleştirdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Gardiyanoğlu, sağlık örgütleri ile toplantı gerçekleştirdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, sigorta reçeteleri üzerinden ilaç vurgunu meselesiyle ilgili örgütleri ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya ilişkin açıklama yapan Gardiyanoğlu, “Ucu kime dokunursa dokunsun, yanlış, usulsüz yada vicdanen rahatsız eden her türlü uygulamanın karşısında olacağız” dedi.

Yayın Tarihi: 12/09/23 19:30
Güncelleme Tarihi: 12/09/23 20:36
okuma süresi: 3 dak.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Gardiyanoğlu, sağlık örgütleri ile toplantı gerçekleştirdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, sigorta reçeteleri üzerinden yapılan usulsüzlük ile ilgili Kıbrıs Türk Tabileri Birliği (KTTB), Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş), Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği (KTEB) ve Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği (KTSÇHB) temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı ile ilgili Bakan Gardiyanoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Malumunuz olduğu üzere Bakanlığımıza bağlı Sosyal Sigortalar Dairesi’nin sigortalıların ilaç ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan sistemindeki aksaklıkları fırsat bilenlerin içinde bulunduğu büyük bir usulsüzlük tespit etmiş durumdayız.

Basında da yer aldığı gibi bazı eczaneler ve bazı doktorların içinde bulunduğu tespit edilen bu usulsüzlükle ilgili bilgi ve bulgular bugün itibarı ile Polis Genel Müdürlüğü’ne iletilmiş, kriminal soruşturma başlamış durumdadır. Tabipler Birliği, Serbest Çalışan Hekimler Birliği, Tıp-İş ve Eczacılar Birliği temsilcileri ile bu konu özelinde bir toplantı gerçekleştirdim.

Bu güzide meslek örgütlerimizden bu soruşturma ile ilgili tam destek sözü aldığım için son derece memnunum.  Zaten aralarına sızmış kötü niyetlilerin ayıklanması konusunda onlarla hemfikiriz. Bu konuyu yönetim Kurullarında enine boyuna tartışmayı ve gerekli önlemlerle birlikte, kamuoyuna açıklama yapmak üzere buradan ayrılmışlardır. Bu örgütlerimizle yaptığımız toplantıda ayrıca sistemin aksaklığını bir nebze tadil etmek ve sürekli aynı ilacı kullanmak zorunda olan hastaları bu ani gelişme karşısında mağdur olmamaları ve ilaçların teminin devamı için doktorlar ve eczacılar hassasiyet gösterecekleri ile ilgili beni temin ettiler. Biz de sistemde çok hızlı bir şekilde yapacağımız değişiklikle sistemdeki açıkları ortadan kaldırmak için hareket geçmiş bulunuyoruz. Bilinmesini isterim ki, Bakanlığımın her noktasında ucu kime dokunursa dokunsun, yanlış, usulsüz ya da vicdanen rahatsız eden her türlü uygulamanın karşısında olacağız.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.