İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Başbakan Ünal Üstel: Halkımızın güven, refah ve huzur içinde yaşaması hükümetimizin önemli önceliklerdendir

Başbakan Ünal Üstel: Halkımızın güven, refah ve huzur içinde yaşaması hükümetimizin önemli önceliklerdendir

Başbakan Ünal Üstel, 2023-2024 Adli Yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Yargının bağımsızlığı ve var olan sorunların çözülmesi, yegane hedefi Kıbrıs Türk halkının güven, refah ve huzur içinde yaşaması olan hükümetimizin en önemli önceliklerdendir” ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 18/09/23 18:00
okuma süresi: 3 dak.
Başbakan Ünal Üstel: Halkımızın güven, refah ve huzur içinde yaşaması hükümetimizin önemli önceliklerdendir

Başbakan Ünal Üstel, 2023-2024 Adli Yılı’ın ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.

Başbakan Ünal Üstel’in Adli Yıl mesajı şu şekilde:

“Demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti prensiplerinin temel ilke kabul edildiği ülkemizde adalet hizmetinin hızlı ve tarafsız bir şekilde tesis edilmesi için fedakârca çalışan yargı mensuplarımız, toplumumuzun huzur ve refahı için son derece önemli bir görev ifa etmektedirler.

Hukuk devletimizin bütün kurumlarıyla var olmasında ve yaşatılmasında en büyük rolü üstlenen bağımsız ve tarafsız yargı sistemi, bu hayati görevi ne kadar başarılı bir şekilde yerine getirirse toplumun huzur, güven ve birliğinin tesisine o derecede katkı sağlamış olacaktır.

Yargının bağımsızlığı ve var olan sorunların çözülmesi, yegane hedefi Kıbrıs Türk halkının güven, refah ve huzur içinde yaşaması olan hükümetimizin en önemli önceliklerdendir.

Hükümetimiz yargı sistemindeki sorunların bir bütün halinde ele alınarak kalıcı çözümler üretilmesine büyük önem vermektedir.

Son zamanlarda ülkemizde  yaşanan adli olayların vatandaşımızı  tedirgin ettiğinin bilincindeyiz.  Bunların azaltılması için toplumsal seferberlik ile  yasama, yürütme ve yargının işbirliği şarttır. Hükümetimiz bu noktada da üzerine düşeni yapmaktan asla geri kalmayacaktır.

Bu doğrultuda adımlar atılırken, yargı bağımsızlığının güçlendirilmesi, adalet sistemimin hızlı, etkin ve zamanında işlemesi, yargı organlarının ve çalışanlarının daha çağdaş çalışma ortam ve olanaklarına kavuşturulması adına da çalışmalarımız sürecektir.

Hükümetimizin yasal düzeni korumakla görevli hukuk camiasının, bu sorumluluklarını yeni adli yılda da lâyıkıyla yerine getireceğine inancım tamdır.

Hukukun üstünlüğüne bağlılıkla, bağımsızlık ve tarafsızlık ilkelerine sahip çıkan yargı mensuplarımızın ve bütün hukuk camiamızın yeni adli yılını kutluyor, yeni adli yılın ülkemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

mmm kkti18/09/23 18:57
Enflasyonu bile kontrol edemeyen bir hükümet halkını nasıl mutlu edebilir?