İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Ahmet Savaşan: Dünya Sağlık Turizmi Konseyi iş birliğiyle güçleniyor

Ahmet Savaşan: Dünya Sağlık Turizmi Konseyi iş birliğiyle güçleniyor

Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Dönem Başkanı Dr. Ahmet Savaşan, Dünya Sağlık Turizmi Konseyi’nin iş birlikleri yoluyla her geçen yıl güçlendiğini kaydetti.

Yayın Tarihi: 19/09/23 10:50
Güncelleme Tarihi: 20/09/23 16:17
okuma süresi: 3 dak.
Ahmet Savaşan: Dünya Sağlık Turizmi Konseyi iş birliğiyle güçleniyor

Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Dönem Başkanlığını yürüten Dr. Ahmet Savaşan, Almanya, Çin, Hırvatistan, Hindistan, Kırgızistan, Fas, Suudi Arabistan ile birlikte Konseyin başkan yardımcısı ülkelerinden olan Moldova’nın başkenti Kişinev’de gerçekleştirilen Uluslararası Sağlık Turizmi Forumu’na katıldı.

“ULUSLARARASI ORGANİZASYONLARA DESTEK VERİYOR VE KATILIYORUZ”

Moldova Ekonomik Kalkınma ve Dijitalleşme Bakanı, Başbakan Yardımcısı Dumitru Alaiba, Kültür Bakanı Sergiu Prodan, Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Kalkınma Ajansı Direktör Yardımcısı John Riordan, Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak ve Moldova Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Natalia Ciobanu ile birlikte Forum’un açılışında konuşan Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan, üye ülkelerin her biri ile  samimi ilişkiler kurarak ülkeler arası iş birliklerinin gelişmesi için büyük çaba gösterdiklerinin vurguladı.

“DÜNYA SAĞLIK TURİZMİ KONSEYİ SEKTÖRE LİDERLİK EDİYOR”

Dünya Sağlık Turizmi Konseyi’nin (GHTC) uluslararası alanda sağlık turizmi politikalarının ilerletilmesinde, sorumlu sağlık turizminin savunulmasında ve sağlık turizminin ekonomik büyüme, kapsayıcı kalkınma ve çevresel sürdürülebilirliğe doğru itici bir güç olarak teşvik edilmesinde sektöre liderlik ve destek sunan çok uluslu bir kuruluş olduğunu anlatan Savaşan, konseyin kendi kapasitesi ile etkinliğini, anlamlı iş birlikleri yoluyla her geçen yıl güçlendirdiğine işaret etti.

“FORUM ULUSLARARASI İŞ BİRLİĞİNİN GELİŞMESİNE KATKIDA BULUNACAK”

Dr. Savaşan, Moldova Sağlık Turizmi Konseyi’nin, Moldova Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı himayesinde, Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Kalkınma Ajansı’nın stratejik ortaklığı ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi’nin desteğiyle başarılı bir forum gerçekleştirdiğinin altını çizerek uluslararası alanda başarıları bulunan bilim insanları ile sağlık turizmi profesyonellerini bir araya getirmeyi başaran Uluslararası Forum’un sağlık turizmi alanında küresel iş birliğinin gelişmesine katkıda bulunacağına inanç belirtti.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.