İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Birikim Özgür: "Çok yönlü yolunuyoruz… Suda, elektrikte, sağlıkta. Her yerde”

Birikim Özgür: "Çok yönlü yolunuyoruz… Suda, elektrikte, sağlıkta. Her yerde”

Birikim Özgür, “Çok yönlü yolunuyoruz… Suda, elektrikte, sağlıkta. Her yerde… Bunu kim tazmin edecek. Tazminatı sandıktır ama öyle bir siyasi ortam da oluşmadığı için bedava yaşıyoruz…” ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 25/09/23 15:40
Güncelleme Tarihi: 25/09/23 16:08
okuma süresi: 3 dak.
Birikim Özgür: "Çok yönlü yolunuyoruz… Suda, elektrikte, sağlıkta. Her yerde”

Maliye eski bakanlarından, iş insanı Birikim Özgür, reform planlarını gündeme getirmediğimiz için sıfırı tükettiğimizi ve sanki de Ankara’da ne istenirse o hayata geçiriliyor gibi bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu, ihtiyaç duyduğumuz gelişim zemininden bizi uzak tutan o bildik “ertelemenin” sürekli devam ettiğini vurguladı.

Özgür, “Çok yönlü yolunuyoruz… Suda, elektrikte, sağlıkta. Her yerde… Bunu kim tazmin edecek. Tazminatı sandıktır ama öyle bir siyasi ortam da oluşmadığı için bedava yaşıyoruz…” ifadelerini kullandı.

Katıldığı TV programında konuşan Özgür şöyle dedi;

“Reform planlarını gündeme getirmediğimiz için sıfırı tükettik ve sanki de Ankara’da ne istenirse o hayata geçiriliyor gibi bir tablo ile karşı karşıyayız.  Bu Türkiye için de sakıncalı bir şey… Mesela güncel New York… Kıbrıs sorunu günün sonunda Türkiye için pozitif yönde ilerlemelidir…

Bizim örneğin turizmi geliştirmek, gibi konularda misafir memnuniyeti ile ilgili anket yapmamız gerektiğini bize Türkiye mi söyleyecek?

Önemli olan bunların sonuçlarını değerlendiren mekanizmayı kurabiliyor musunuz? Veriyi işleyebiliyor musunuz? Reform budur…  Farklı bakanlıkları ilgilendiren bir konuyu bir merkezden ele alıp işlemek gerekiyor.

Teknoloji sayesinde bugün turizmi yükseltecek verilere ulaşabiliriz. Altyapı yapmadan vizyon oluşturamazsınız… Altyapı yok; Turizmi geliştirmek ama kokuyor ortalık… Denizleri mahvediyorsunuz. Akdeniz incisini yok ediyorsunuz..."

“MUHALEFET DE UBP; İKTİDAR DA UBP… BİRBİRLERİNE DÜŞÜYORLAR AMA… NASIL DERLER HACI YATMAZ GİBİ…”

"Hamaset devam ederse böyle; Türkiye’nin desteğini kim alırsa odur, mantığı... Muhalefet de UBP; iktidar da UBP… Birbirlerine düşüyorlar ama… Nasıl derler hacı yatmaz gibi…

Bu ülkenin ihtiyaç duyduğu gelişim zemininden bizi uzak tutan o bildik erteleme sürekli devam ediyor. Kan kaybediyoruz.

Kamusal hizmetlerin niteliği, denetleme, geleceği planlama devlete düşen görevler havada kalıyor. Kendiliğinden bir şey oluyorsa oluyor. Mesela inşaat sektörü pandemiden sonra gelişti bunun için devlet ne yaptı? Hiç… Hummalı bir çalışma mı gündeme geldi.. Hayır… Kendiliğinden olan şeyler bizi ilgilendirmiyor.

Çok yönlü yolunuyoruz… Suda, elektrikte, sağlıkta. Her yerde… Bunu kim tazmin edecek. Tazminatı sandıktır ama öyle bir siyasi ortam da oluşmadığı için bedava yaşıyoruz…”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.