İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Kale Inner Wheel Kulübü, ‘’Çocuklara bir dokunuş’’ projelerine devam ediyor

Kale Inner Wheel Kulübü, ‘’Çocuklara bir dokunuş’’ projelerine devam ediyor

Kale Inner Wheel Kulübü, çocuklara yönelik tiyatro, seramik ve mandala kurslarını içeren ‘’Çocuklara bir dokunuş’’ isimli projelerine devam ediyor

Yayın Tarihi: 20/02/24 15:00
okuma süresi: 3 dak.
Kale Inner Wheel Kulübü, ‘’Çocuklara bir dokunuş’’ projelerine devam ediyor

‘’Çocuklara bir dokunuş’’ ile Kale Inner Wheel Kulübü, projelerine devam etmektedir.

Kale Inner Wheel Kulübü, dönemin ilk projesi olan çocuklara yönelik tiyatro, seramik ve mandala kurslarını 9 Eylül 2023 tarihinde, İş Kadınları Derneği Köşkü’nde, gönüllü kişiler tarafından başlattı.

Kursların; geleceği aydınlatacak olan çocukların, yaratıcılıkları ve düşüncelerini eyleme dönüştürmelerinin geliştirilmesi, sosyalleşmelerinin sağlanması, kişilik kazanmalarına yardımcı olunması, kendilerini ifade etme becerilerinin geliştirilmesi, sanatla tanışması ve çocuklara özgüven kazandırılması amaçlarıyla düzenlendiği bildirildi.

Kursların, 5 ay boyunca her hafta Cumartesi günleri İş Kadınları Derneği Köşkün’de devam ettiği belirtilirken, surlar içinde yaşayan ve bu değerlere önem veren ailelerin, 6-12 yaş grubu çocuklarının sevinçle ve mutlulukla büyük emekler vermesiyle tamamlandı.

Çocukların çalışmalarının ürünlerinin sergilenmesinin 23 Şubat Cuma günü tarihinde, Çağlayan’daki KTÖS Konferans Salonu’nda saat 15.00-17.00 arası olacağı bildirildi.

Açıklamanın devamı şu şekilde:

“Bu projenin yürütülmesinde, İş Kadınları Derneği geçmiş dönem Başkanı Sn Fatma Özok, İş Kadınları Derneği yeni dönem Başkanı Sn. Bilen Sayılı ve yönetim kurulu üyeleri, Kale Inner Wheel Kurucu Başkanı Sn. Birgül Beyatlı, Tiyatro kursu eğitmeni Sn Nursal Vahip, Seramik kursu öğretmeni Sn Sözen Arifoğlu, Mandala kursu öğretmeni Sn Ferdiye Yurdakul ve Çocuk Esirgeme Kurumu Etüd Merkezi’nde görevli Sn Şengül Korhan ve Kale Inner Wheel Kulübü Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri katkılarını esirgememişlerdir. KTÖS yetkilileri ise tiyatro ve sergi için yer temin ederek projeye destek sağlamışlardır. Çocuklarımıza ve toplumumuzun geleceğine önem ve değer veren, toplumun duyarlı vatandaşları da bu projeye maddi destek vermişlerdir. Bu iş birliği içinde tamamlanan ‘’Çocuklara bir dokunuş’’ projesi, küçük ölçekli bir örnek olması ve daha büyük ölçekli projelerin yapılmasına örnek teşkil etmesi bakımından büyük önem taşımaktadır. 

Kale Inner Wheel Kulübü Başkanı Sn Nilüfer Nailer, amaçlarının çocukların hayatlarına olumlu yönde bir dokunuş yaparak daha mutlu ve başarılı nesiller yetişmesinin sağlanmasına katkı koymak olduğunu; bu projenin ve benzerlerinin gelecek nesillerimiz ve toplumumuzun varlığı için çok önemli olduğunu belirtmiştir. Toplumumuzun birçok kesminin de bundan sonrası için bu nitelikte projeler yapmalarının ve desteklemelerinin önemine vurgu yapan Sn Nilüfer Nailer, bir örnek olarak yaptıkları bu projeden sonra da KALE INNER WHEEL KULÜBÜ olarak gündemlerinde yeni projelerinin olduğunu dile getirmiştir.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.